Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Öldüresiye dayak' ve kapatma davası

Giriş Tarihi: 23.6.2013

Ivana Sert'le yüzde 50'sine ortak olduğu kafenin diğer ortağı ve adamları tarafından dövüldüğünü öne süren Hatem Yavuz, işletmenin kapatılması için dava açtı

İsim hakkı ve markası için 241 bin liralık icra takibi başlatan Ivana Sert, bu defa ortağı Hatem Yavuz'la Nişantaşı'ndaki kafe-restoranın kapatılması ve tasfiyesi için dava açtı. İş ortakları Alparslan Kılıç ve 3 adamı tarafından davalarını geri çekmeleri için öldüresiye dövüldüğünü ve davalıya karşı çıkmalarına rağmen ruhsatsız içki satışı yaptığı için restoranın mühürlendiğini belirten Hatem Yavuz "Şirkete kayyum atanarak yönetilmesini talep ediyoruz" dedi. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne açılan davaya sunulan dilekçede olay şöyle anlatıldı:

KABURGALARINDA KIRIK

Nişantaşı'ndaki "The Bite By Ivana Sert" adlı kafe-restorana ait Dot Gıda Şirketi'nin üç ortağı Kılıç, Sert ve Yavuz, geçen yıl 16 Ağustos'ta ön protokol yaptı. Şirket müdürü olarak ilk 15 yıl için Kılıç seçildi. İddiaya göre Kılıç, kuzeni Serdar Çiçek ve adamları, Yavuz'u öldüresiye dövdü. 31 Mayıs'ta restorana hem bir şeyler içmek hem de davalının işletmesini devrettiğini Çiçek'le görüşmek için giden Yavuz, Sert'le başlattıkları icra takiplerini ve yargısal süreçleri durdurması ve geri çekmesi için tehdit edildi. Bunun üzerine restorandan ayrılarak aracına binmeye çalışan Yavuz, Çiçek tarafından aracından aşağı çekildi. Yavuz daha sonra Kılıç ve üç adamı tarafından öldüresiye dövüldü. Kaburgalarında kırık olduğu tespit edilerek hastaneye kaldırılan Yavuz şikâyetçi oldu.

'GÜVEN ORTAMI KALMADI'

Yavuz ifadesinde "Davaları geri çekmeyince beni öldüresiye dövdüler. Suratıma ve vücuduma darbeler aldım. Şoförümü de darp ettiler. Bu şahıslar mafyavari hareket etmekte, kabadayılık yaparak insanları sindirip haksız kazanç sağlamaktadırlar" dedi. Bu olaydan sonra davalıyla ortaklıklarını yürütmesine imkân kalmadığını ve güven ortamının tamamen bittiğini belirten Yavuz'la Sert, şirketin feshi için dava açtı. Avukatları, 72 bin dolar ve 101 bin 900 lira için icra takibi başlattı. Takip durdurulunca itirazın iptali istemiyle alacak davası açıldı. Mahkemeye verilen dilekçede Alpaslan Kılıç'ın, içki ruhsatı almadan kafe-restoranda içki satışı yaparak restoranın mühürlenmesine sebebiyet verdiği ve tüm kazancı zimmetine geçirdiği yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Öldüresiye dayak' ve kapatma davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN