Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi de eski eşinin oğlundan şikâyetçi oldu

"Kemerle dayak" ve "seks kaseti" iddialarıyla gündeme gelen şarkıcı Petek Dinçöz, bu kez eski eşinin oğlu Anıl Tanrıyar'dan psikolojik ve ekonomik şiddet gördüğünü öne sürdü

Giriş Tarihi: 23.6.2013
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na boşandığı kocası Can Tanrıyar'ın kendisini kemerle dövdüğünü ve elinde seks kasedi olduğunu iddia ederek şantaj yaptığı iddiasıyla şikâyette bulunan Petek Dinçöz, şimdi de Tanrıyar'ın ilk eşinden olan oğlu Anılcan Tanrıyar'dan şikâyetçi oldu.

100 METRE YAKLAŞAMAYACAK

Mahkeme, Anılcan Tanrıyar'ın (22) Dinçöz'e "şiddet, hakaret, aşağılama ve küçük düşürücü" söz ve demeçlerde bulunmamasına ve evine 100 metre yaklaşmamasına karar verdi. Oğul Tanrıyar, 2 aylık süreçte mahkemenin kararına uymazsa 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacak. İstanbul Aile Mahkemesi'ne avukatı Serkan Toper aracılığıyla geçen gün başvuran Dinçöz, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine İlişkin Kanun gereği Anılcan Tanrıyar'dan korunma istedi. Anılcan Tanrıyar'dan psikolojik ve ekonomik şiddet gördüğünü öne süren Dinçöz, gerekli tüm tedbirlerin hükmedilmesini talep etti. Dinçöz'ü haklı bulan mahkeme, Anılcan Tanrıyar aleyhinde 2 ay süreyle tedbir kararı uygulanmasına hükmetti. Buna göre Can Tanrıyar'ın ilk eşinden olan oğlu Anılcan Tanrıyar'ın, Petek Dinçöz'e şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verildi.

'BABASINA DESTEK OLMAYA ÇALIŞMIŞ'
Anılcan Tanrıyar'ın Petek Dinçöz'ün evine 100 metreden fazla yaklaşmamasına karar veren mahkeme, tüm bu tedbirlerin 2 ay süreyle uygulanmasına hükmetti. Mahkeme, Tanrıyar'ın bu sürede tedbir kararına uymadığı takdirde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tutulacağını da karara bağladı. Mahkemenin kararına itiraz eden Anılcan Tanrıyar'ın avukatı ise dilekçesinde, "Henüz 22 yaşındadır ve babasına karşı yürütülmekte olan psikolojik savaş karşısında çok doğaldır ki babasına destek olmaya çalışmıştır. Olayların tam ortasında kalan müvekkilim, düşüncelerini dile getirmiştir. Tek gayesi artık babasına karşı herhangi bir eylem içine girilmemesi ve bu durumun sona ermesini sağlamaktır. Müvekkilimin hiçbir yazısı psikolojik şiddet öğesi içermemektedir" dedi.

MAHKEME İTİRAZI REDD ETTİ

Ancak mahkeme, Anılcan Tanrıyar'ın itirazını reddetti. Anılcan Tanrıyar, geçen ay bir internet sitesinde çıkan yazısında Dinçöz hakkında "Neden hâlâ nankörlük yapıp babamı tahrik etmeye çalışıyorsun? Güya konuşmuyorsun ama ince ince lafları sokuşturuyorsun Petek abla. O barlardaki görüntülerinle de imajını sıfırladın. Yazık be Petek abla... Hiç konuşmuyormuş gibi yapıp, arkadan vuruyorsun babamı, ne olur bırak artık yakasını... Babam için 'ölüm haberini getirene ödül vereceğim' dediğini bile duydum. Ne yapıyorsun Petek abla?" diye açıklama yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi de eski eşinin oğlundan şikâyetçi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN