Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezi'deki çalışma son aşamasında

Giriş Tarihi: 26.6.2013

Ağaç ve çiçek dikimi, onarım çalışmaları son aşamasına gelen Taksim Gezi Parkı'nın, valilik kararıyla bu hafta sonu vatandaşlara açılması bekleniyor

Taksim Gezi Parkı olaylarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 16 Haziran'dan bu yana sürdürdüğü ağaç ve çiçek dikimi çalışmaları tamamlandı. Parka 202 bin mevsimlik çiçek, 5000 gül, 129 yetişkin ağaç dikilirken, 26 bin metrekare yeni çim serildi. Alana 50 yeni oturma bankı yerleştirilirken, 82 bank tamiratı yapılarak tekrar kullanıma sunuldu. Zarar gören çocuk oyun grubunun yerine yenisi yapıldı. Aydınlatma tesisatı ve aydınlatma direkleri elden geçirilerek yenileri de eklenip çalışır hale getirildi. Parktaki çalışmalar son aşamaya gelirken, belediye ekipleri diğer çalışmaları sürdürüyor. Öte yandan halkın girişine izin verilmeyen Gezi Parkı'nda polisin bekleyişi devam ediyor. Park içindeki çay bahçesi binası ve daha önce yarım kalan yapılarla ilgili çalışmaya hız verildi. Olayların yaşandığı Elmadağ mevkiindeki Gezi Parkı sınırındaki kaldırım çalışması tamamlandı. Tünel çıkışındaki yol kenarına yapılan kaldırım vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Valilik kararı ile bu hafta sonuna doğru Gezi Parkı'nın vatandaşlara açılacağı kaydedildi.

ENKAZ ÇALIŞMASI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Taksim'deki enkaz kaldırma çalışmalarının Gezi Parkı ile alakasının olduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Açıklamada şöyle denildi: "Taksim Gezi Parkı'nın alt tarafında yer alan ve yıkımları daha önce yapılan dükkanların enkazı kaldırılıyor. Enkaz kaldırma çalışmasının Gezi Parkı ile alakalı olmayıp, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait ve daha önce boşaltılan metruk yapıların kaldırılarak alanın temizlenmesidir. Bu çalışma, Tarlabaşı ile Harbiye arasında yapımı sonlanmak üzere olan ve trafiği bir tünel ile yer altına alan Taksim Meydanı yayalaştırma çalışması kapsamındadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi'deki çalışma son aşamasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN