Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Brown'ın gözünden tarihi yarımada turu

Dan Brown'ın 'Cehennem' kitabında anlattığı Ayasofya ve Yerebatan Sarayı'nı daha çok turistin ziyaret etmesini sağlamak için tur düzenlenecek. İlk tur için ünlü yazar Brown davet edilecek

Giriş Tarihi: 29.6.2013
ABD'li yazar Dan Brown'ın yeni kitabı "Cehennem"de milyonlarca okura ulaştırdığı İstanbul'u, yazarın gözünden görmek ve tanımak isteyenler için İstanbul turları başlatılacak. Tarihi Yarımada'da yapılacak ilk tur için ünlü yazar Dan Brown da davet edilecek.

'TURİST SAYISI ARTAR'
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili başkanlığında dün 'Dan Brown Zirvesi' yapıldı. Toplantıya, TUREB, TURSAB, turizm il müdürlüğündeki uzmanlar ve rehberler de katıldı. Hedef, Dan Brown'ın satış rekorları kıran 'Cehennem' kitabının bir bölümünde anlattığı Ayasofya'yı, Yerebatan Sarayı'nı daha çok turistin ziyaret etmesini sağlamak olarak belirlendi. Prof. Dr. Bilgili, "Brown İstanbul için büyük bir fırsat yaratmıştır. Yazarın küresel olarak bilinirliğinden faydalanmamız lazım. Amaç, İstanbul'a gelen turist sayısını artırmak. Neler yapabileceğimizi tartışarak karara bağlamak istiyoruz" dedi.

'120 MİLYON KİŞİYE ULAŞILIR'
Yazarın daha önceki kitabı Da Vinci'nin Şifresi'nin 100 milyon sattığını, bu kitabının da 100 milyon satabileceğini söyleyen rehber Serhan Güngör, "Eğer filmi de çekilirse bu 120 milyon kişiye ulaşmak demek. İstanbul'un tanıtımı için büyük bir mutluluk olur. İnsanlar, 'İstanbul'a gitmeliyim' diye düşünmeye başlar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brown'ın gözünden tarihi yarımada turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN