Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Uçan adam'lığı sevdi!

Giriş Tarihi: 30.6.2013

4'üncü kattan yoldan geçen öğretmenin üzerine düşen Mustafa Songür, "Bana 'uçan adam' ya da 'süperman' diyerek takılıyorlar. Kızamıyorum, kaç insanın başına böyle olay gelir" diyor

Tekirdağ'da 2 ay önce evinin 4'üncü katından, eşiyle sokakta yürüyen bir kadının üzerine düşerek ölümden şans eseri kurtulan Mustafa Songür, SABAH'a konuştu. Hem kendisi hem de üzerine düştüğü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Esra Koçbay, olayı birkaç kırıkla atlatarak yeniden sağlığına kavuştu. Bir hafta sonra çalıştığı Şarköy Belediyesi'nde işbaşı yapmaya hazırlanan Songür, "Herkes bana 'uçan adam' ya da 'süperman' diye takılıyor. Onlara kızmıyorum çünkü kaç insanın başına böyle bir olay gelir ki? İşimi ve normal hayatıma dönmeyi özledim" diyor.

BAŞIM DÖNDÜ SONRA...

Belediyede 13 yıldır vezneci olan 36 yaşındaki Songür, olay anını şöyle anlatıyor: "Saat 18.15'ti. İki saat boyunca otomobil kullandığım için yorgundum ve başım ağrıyordu. Evimin terasına çıkıp etrafı seyretmeye başladım. Kenara yakın duruyordum. Bir an başımın döndüğünü hatırlıyorum, gerisi kayıp. 15 metre yüksekten düştüm. Kulağa çok ürkütücü geliyor. Aşağıdan görenler düşmemek için duvara tutunmaya çalıştığımı söylüyor. Eğer Esra Koçbay'ın üzerine düşmeseydim belki de yaşamıyordum."

TORUNLARA ANLATILACAK HİKAYE

Kaburgaları kırılan, çeşitli yerlerinde yüzeysel doku ezilmesi olan ve ayağından yaralanan iki çocuk sahibi Songür, şu sıralar sadece sırt ve ayak ağrısı çekiyor. Yaşadıklarını "Enterasan ama gerçek bir olay. Artık torunlarıma anlatacak bir hikâyem var" diye esprili bir dille aktarıyor. Hastanede tedavi olurken ailesinin Esra Koçbay'ı ziyaret ettiğini de anlatan Songür, "Yüz yüze görüşmedik ama telefonla aradım. Birbirimize nasıl olduğumuzu sorduk ama olay anını hiç konuşmadık. İkimizin de hayatı boyunca unutamayacağı bir olay" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Uçan adam'lığı sevdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN