Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'da bir ilginç ayrılık

Adana'nın Yüreğir ilçesinde eşinden ayrı yaşamaya başlayan kadın, kocası cezaevindeyken borçlanarak yenilediği evinin çatısını, pencere ve kapılarını söktürüp sattı.

Giriş Tarihi: 2.7.2013 17:54
Şahin İdem (40), eşinden ayrılan 2 çocuklu Fatma İdem (34) ile 2004'te evlendi. Merkez Yüreğir ilçesindeki evlerinde yaşamaya başlayan çiftin 2 çocuğu daha oldu. Parkta bekçilik yaparken bir suçtan cezaevine giren ve 21 ay sonra Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında salıverilen Şahin İdem, cezasının kalan 1 yılı için muhtarlıkta çalışmaya başladı.

Eşi cezaevindeyken 15 bin lira borç alarak evinin çatısını, pencere ve kapılarını yenileyen Fatma İdem ise aralarındaki anlaşmazlık nedeniyle ilk eşinden olan 2 kızını alarak 15 gün önce evi terk etti.

Önceki gün Şahin İdem'i telefonla arayan komşuları, iki oğluyla kaldığı evin çatısı, pencere ve kapılarının söküldüğünü bildirdi. Eve gelen İdem, eşi Fatma İdem'in, "borçlarını ödeyemediği" gerekçesiyle evin çinko kaplı çatısını, pencere ve kapılarını söktürdüğünü öğrendi.Şahin İdem, evin yenilenmesi için yapılan masraflara kendisinin de katkıda bulunduğunu öne sürerek, "Eşimin yakınları söktükleri malzemeleri kamyonete yükleyerek götürdü. Bunu yapanlar hakkında polise şikayette bulundum. Kendilerinin bu eve 18 bin lira masraf yaptıklarını ve borçlarını ödemek için bu yolu seçtiklerini söylediler. Eşimin de katkısı var, onu inkar etmiyorum ancak masrafların çoğunda benim ailemin katkısı da var" dedi.

Çocuklarına hafta içi komşularının baktığını ifade eden İdem, "Cezam bitene kadar çocuklarımın yetiştirme yurdunda kalmasını istiyorum. Gerekli yerlere dilekçe verdim. Görevlilerin almasını bekliyorum" diye konuştu.

Görüntü ve fotoğrafının çekilmesine izin vermeyen Fatma İdem de borcunu ödeyebilmek için bu yolu seçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Kocam cezaevindeyken yaklaşık 15 bin lira borç alarak evin çatısı ile kapı ve pencerelerini yenilettim. Tarlalarda, ev temizliğinde ve tekstil atölyesinde çalışarak borcun bir bölümünü ödeyebildim. Eşim, kardeşlerinin de katkısı olduğunu söylüyor ancak onların verdiği paraları kendisi cezaevindeyken harçlık olarak gönderiyordum. Kazandığım parayla borçları ödemeye, 4 çocuğa bakmaya çalıştım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da bir ilginç ayrılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN