AR-GE Derneği kumarhane çıktı

Giriş Tarihi: 2.7.2013

İstanbul'da bir kumar şebekesinin Sosyal ve Toplumsal Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Derneği adlı bir derneği kullanarak kaçak kumarhane işlettiği anlaşıldı

Kaçak kumarhane işleten çeteler, Emniyet'in baskınlarından korunmak için akıl almaz yöntemler kullanmaya başladı. İstanbul'da bir kumar şebekesinin kullandığı maskeleme yöntemi "Bu kadar da olmaz," dedirtti. Şebekenin, Sosyal ve Toplumsal Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) Derneği adlı bir derneği kullanarak kaçak kumarhane işlettiği ortaya çıktı. SABAH'ın ulaştığı belgelere göre, AR-GE maskesiyle kaçak kumar oynatma skandalı, İstanbul'da Dernekler İl Müdürlüğü'nün yaptığı denetimler üzerine ortaya çıktı. 1 Haziran'da müdürlük görevlileri, Şişli'deki Sosyal ve Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Derneği'ni denetledi. Denetimde, dernekte para karşılığında kumar oynatıldığı görüldü. Bunun üzerine derneğin işletmecileri hakkında yasal işlem başlatıldı. Dernek çatısı altında kaçak kumar oynatmayı adeta alışkanlık haline getiren bir başka dernek hakkında ise İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'nce fesih kararı alındı. Mecidiyeköy Sivritaş Sokak Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği lokali, 30 gün süreyle geçici olarak faaliyetten men edildi.SPOR DERNEĞİ!
İstanbul'da dernek çatısı altında bir başka kaçak kumar oynatma vakası da Sarıyer'de görüldü. Büyükdere Gençlik Spor Derneği adlı dernekte kumar oynatıldığı ihbarını alan polis, mahkemeden çıkarılan arama kararı gereğince derneğin bulunduğu mekâna baskın yaptı. Baskında kumar aletlerine ve paraya el konuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AR-GE Derneği kumarhane çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN