Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 yıllık kan davası sona erdi

Kars'ta 30 yıl önce çıkan kavgadan dolayı başlayan kan davası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleriyle sona erdi.

Giriş Tarihi: 3.7.2013 17:32 Güncelleme Tarihi: 3.7.2013 17:36
Kars'ın Susuz ilçesine bağlı iki köy halkı arasında 30 yıl önce çıkan kavgadan dolayı başlayan kan davası, Başbakan Erdoğan'ın görevlendirdiği barış elçisinin de girişimleriyle sonlandırıldı

İlçeye bağlı Büyük ve Küçük Çatak köylüleri arasında 30 yıl önce çıkan ve 2 kişinin öldüğü, 20 kişinin de yaralandığı kavgadan sonra 2 köy halkı arasında kan davası başladı.

Kan davasının son bulması için Başbakan Erdoğan, barış elçisi olarak Ankara'dan Bahattin Özbuğutu ile Susuz Kaymakamı Vedat Yılmaz'ı görevlendirdi. Heyetin girişimiyle barışan Kılıçaslan ve Bozdağ aileleriyle barış yemeğinde bir araya gelen Kars Valisi Eyüp Tepe, kan davalarının insanlara yakışmadığını söyledi.

Aralarındaki kan davasını sona erdiren aileleri tebrik eden Tepe, "İnşallah bu barış ortamı Kars'tan dalga dalga tüm Türkiye'ye yayılır. Küslük ve dargınlık artık bitti. Vali olarak bu tablodan dolayı gurur duyuyorum. Barışın sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Barış yemeğinin ardından Kur'an-ı Kerim okunurken, aralarında husumet bulunan aileler de kucaklaştı.

Yemeğe Vali Tepe'nin yanı sıra Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Osman Uçar, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Susuz Kaymakamı Vedat Yılmaz ile Kars Valiliği Küskünleri Barıştırma Komisyonu Başkanı İsmet Çelik de katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıllık kan davası sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN