Agah'ı o iyileştirdi

Cinsel organı içe gömülü doğan ve 3 ameliyat geçiren minik Agah'ı, bir dönem 'Ayşa' şarkısıyla da isim yapan plastik cerrah Prof. Mehmet Mutaf sağlığına kavuşturdu. Agah eylülde okula başlayacak

Giriş Tarihi: 4.7.2013
Doğduğundan beri cinsel organı içe gömülü yaşayan 5 yaşındaki Agah' ın imdadına 1996'da 'Ayşa' şarkısıyla tanınan Prof. Dr. Mehmet Mutaf yetişti. Dünyaca ünlü plastik cerrahi uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, 300 erkek doğumda bir görülen yapısal bozukluğu gidermeyi başardı. Minik Agah, eylülde akranlarıyla okula başlayabilecek. Minik Agah' ın mutlu sonla biten dramatik hikayesi 8 aylıkken prematüre doğduğunda başladı. Bir ay kuvözde kalan bebeğin eve getirildikten sonra altı değiştirilirken cinsel organının içe gömülü olduğu fark edildi. Doktorlar, ancak bir yaşını doldurduktan sonra müdahale edebileceklerini söyleyince, aile beklemeye başladı.

ÇOCUKLAR SEFERBER OLDU

1 yaşından sonra Ankara'da 2 ameliyat geçiren Agah bebeğin durumu düzelmedi. Hatta ikinci ameliyattan sonra idrar yollarında enfeksiyon çıktı. Üçüncü ameliyattan sonra yine bir değişiklik olmadı. Agah' ın durumunun düzelmesi için 1-2 ameliyat daha gerekiyordu ve ameliyatlar en az 42 bin liraydı. Maddi durumu iyi olmayan Cengiz ve Yıldız B. çifti, son çare olarak Kimse Yok Mu Derneği'ne başvurarak yardım istedi. Derneğin başlattığı kampanyaya ilk önce minikler koştu. Harçlıklarını bağışlayan çocuklar gerekli miktarın toplanması için seferber oldu ve ameliyat için gerekli olan 42 bin lira en sonunda toplandı. Agah' ın kritik ameliyatı Gaziantep'te özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde Prof. Dr. Mehmet Mutaf tarafından gerçekleştirildi. Daha önce defalarca ameliyat edildiği halde düzeltilemeyen yapısal bozukluğu gideren Prof. Dr. Mutaf, 1990'lı yılların ikinci yarısında 'Ayşa' isimli şarkısıyla pop listelerini altüst eden sanatçı Mutaf'ın ta kendisi. Babasının vasiyeti üzerine akademik kariyer yapmak için profesyonel müziği bırakan Prof. Mutaf, estetik ve plastik cerrahi yanı sıra el cerrahisi, ağız yüz ve çene cerrahisi gibi değişik alanlarda geliştirdiği tekniklerle dünya tıp literatürüne geçmiş.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Agah'ı o iyileştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN