Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddet mağduruna polis korumalı burun estetiği

Kıskanç eşi tarafından burnu kesildi. Hastane odasının kapısında polisin beklediği İlkay Çorbacı'ya kendi dokusundan estetik yapılacak. Doktoru: Orijinali gibi olacak

Olay 26 Haziran'da K.Maraş'ın Elbistan ilçesi Pınarbaşı Mahallesi'nde meydana geldi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Şuayip Çorbacı (31) ve 112 Acil Komuta Merkezi'nde acil tıp teknisyeni olan eşi İlkay Çorbacı (28) arasında kıskançlık yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Şuayip Çorbacı, bıçakla eşinin burnunu kesti. Olayın ardından kayıplara karışan zanlı polis tarafından yakalandı.

KESİK PARÇA GETİRİLEMEDİ

Elbistan Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından genç kadın Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Estetik Plastik ve Renkonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yavuz, burnunun bir kısmı kesilen İlkay Çorbacı'nın tedavisinin sürdüğünü kaydetti. Yavuz, hastanın kendilerine geldiğinde burnunun uç tarafının hem deri hem de kıkırdakla beraber tamamen kesildiğini, kesilen parçayı kendilerine getirilmediği için değerlendiremediklerini söyledi.

YENİDEN ORGAN YAPILACAK

Hastaya yeniden organ yapmak için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade eden Yavuz, ameliyatla ilgili şu bilgileri verdi: "Eğer hastanın burnu yapılmazsa nefes almasında büyük sorun olacak. Hastanın sert ve yumuşak kıkırdakları zarar görmüş. İlk operasyona pazartesi günü başladık. İlk önce alın bölgesinden deri ve derialtı dokusu aldık. Alnında iz kalmaması için oraya silikon balon yerleştirdik. Amacımız hastanın burnunu yaparken diğer bölgelere zarar vermemek. Yaklaşık bir hafta sonra büyük ameliyatı gerçekleştireceğiz. Yumuşak kıkırdağı kulak kıkırdaklarından, sert kıkırdağı ise kaburga kemiklerinin göğüs kafesinin bulunduğu bölgeden alacağız. Kıkırdakları yerleştirdikten sonra üzerini alındaki doku ile kapatacağız. İki hafta içinde hastamız eski sağlığına kavuşacak ve burnu orijinale yakın olacak."

PSİKOLOJİSİ DÜZELİYOR

Hastanın psikolojisinin geldiği güne nazaran daha iyi olduğunu ve her geçen gün daha da rahatladığını dile getiren Yavuz, "Kötü günlerden sonra onun için hayata tutunmak önemli. Kendisine yapılacak ameliyatı anlattık. Şimdi çok rahat. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da hastayla yakından ilgileniyor. Hatta bir polis memuru görevlendirildi. Şu an hastanın yanında sadece annesi kalıyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddet mağduruna polis korumalı burun estetiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN