Kırkpınar sevgisi mezarlıkta yatırdı

Edirne'de bu yıl 652'ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Türkiye'nin değişik kentlerinde kente gelen çok sayıda güreşsever, otel ve pansiyonlarda yer bulamayınca, Selimiye Cami çevresinde ve mezar taşlarının üzerinde uyudu.

Giriş Tarihi: 6.7.2013 11:30 Güncelleme Tarihi: 6.7.2013 11:44
Güreş izlemek için gelenler otellerin fiyatları ve biletlerin pahalılığından yakındı.

Edirne Belediye Başkanlığı'nca organize edilen 652'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu yıl da güreş severleri Edirne'de buluşturdu. Yağlı güreş heyecanın başlamasıyla binlerce kişi kente akın etti. Kentteki otel, pansiyon, yurtlarda yer kalmadı. Bu nedenle güreşleri izlemek için gelenler özellikle, Mimar Sinan'ın 'Ustalık eserim' dediği Selimiye Camii bahçesinde, hemen arkasında Osmanlı Mezar Taşları Sergi Alanı'nda ve çevresinde sabahlamak zorunda kaldı. Altlarına karton ya da battaniye sererek çimenlerin üzerinde yatan güreşsever otel ve bilet fiyatlarının yüksek olmasından yakındı.MEZARLIKTA SABAHLADILAR

Çimenlik alanlarda dahi yer bulamayan bazı güreşseverler ise tarihi mezarlıklara akın etti. Mezar taşlarının yanında geceyi geçiren vatandaşlar, sabah ise birlikte kahvaltı yaptı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINOtel fiyatlarının pahalılığından yakınan bir güreşsever, '200 TL bilet parası verdik. Yeme içme bize 500 TL'ye mal oluyor. Birde otele verdik mi bizim emekli maaşı gitti. O yüzden çayırda kalmayı tercih ediyoruz.

Çocukluğundan dolayı güreşlere geldiğini ifade eden 50 yaşındaki bir güreşsever ise, 'Çocukluğumdan beri güreşlere geliyorum. Son yıllarda fiyatları pahalandırdılar. İşi resmen ticarete dökmüşler. O yüzden çayırda yatıyoruz. Arkadaşlarımızla geldik burada sabahladık.' dedi.

Güreşleri izlemek için İzmir'den geldiğini ifade eden bir başka vatandaş ise, 'Geç geldiğimiz için otellerde yer bulamadık. Burada çayırların üzerinde yattık. Sabah kalkıp güreşleri izlemeye gidiyoruz. Akşam ise buraya yatmaya geliyoruz. Havadar bir yer.' dedi.

Otel ve pansiyonların pahalı olmasında şikayet eden bir vatandaş, 'Otel ve pansiyonlar çok pahalı. O yüzden burada kalmayı tercih ettik. Antalya'dan buraya güreş izlemeye geldik.' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırkpınar sevgisi mezarlıkta yatırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN