Doğurup boşluğa attı ama yaşıyor

Giriş Tarihi: 7.7.2013

Gürcü bir kadın İstanbul'da tek başına doğum yaptıktan sonra bebeği havalandırma boşluğuna attı. Ancak yerdeki karton, şilte ve bez parçaları bebeği hayatta tuttu. Ağlama sesleri üzerine de kurtarıldı

Acımasız annenin doğumdan sonra 'kurtulmak' için havalandırma boşluğundan attığı bebek bir mucize eseri kurtuldu. Bebek, havalandırma boşluğundan gelen ağlama seslerini duyanlar tarafından kurtarıldı. SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün edindiği bilgilere göre akıllara durgunluk veren olay, İstanbul Fatih'te yaşandı. Aida İ., Saraç İshak Mahallesi İbrahimpaşa Yokuşu Sokak'ta 2 arkadaşı ile kiraladığı evde kalıyordu. Rus bir erkekle bir süre birliktelik yaşadı. Bu süreçte hamile kaldı.

DEHŞET DAKİKALARI

Erkek arkadaşı Rusya'ya giden Aida, İstanbul'da yalnız kaldı. Hamile olduğunun farkına çok geçen varan Aida İ. çocuğu da aldıramadı. Karnı iyice büyüyen 35 yaşındaki Aida İ.'nin 22 Haziran günü saat 03.00 sularında doğum sancıları başladı. Aida İ. evde tek başınayken çocuğu doğurdu. Kendi anlatımına göre çok korkan ve ne yapacağını bilemeyen Aida İ. çocuğu evinin tuvalet penceresinden havalandırma boşluğuna attı. Atıldığı yerin altında bulunan karton, şilte ve bez parçalarının üzerine düşen çocuk, mucizevi bir şekilde kurtuldu. Sabah saatlerinde ağlarken komşular tarafından fark edilen çocuğun doğumdan sonra vücudundaki kanın bile temizlenmediği görüldü. Talihsiz bebek Haseki Hastanesi'ne kaldırılırken göbeği bile ambulansta hemşire tarafından kesildi. Olaydan sonra soruşturma başlatan polis, acımasız anneyi Sultanahmet'teki bir cafede yakaladı. Aida İ. her şeyi itiraf etti. Genç kadın Kumkapı Polis Merkezi'nde verdiği ifadesinde iddialar göre olayı şöyle anlattı:

"GEÇ FARK ETTİM"
"İsmini hatırlamadığım erkek arkadaşım ile İstanbul'da tanıştım. Evlenme vaadi ile cinsel ilişkiye girmiştim. Arkadaşım bir süre sonra Rusya'ya döndü. Benim İstanbul'da kalıp Gürcistan'daki aileme para göndermem gerekiyordu. Daha sonra hamile olduğumu anladım. Hamileliğimin farkına biraz geç varmıştım, korktum, kimselere söyleyemedim. 22 Haziran 2013 günü sabah saat 03.00 sularında evde tek bulunduğum sırada çocuğu doğurdum. Doğum sonrası çok korktum, çocuğu istemiyordum. Çocuğu çıplak vaziyette ikametimin arka tarafında bulunan tuvalet penceresinden aşağı attım. O an olayın şokundan dolayı çocuğun cinsiyetine bakamadım. Hiçbir şey olmamış gibi yatıp uyudum. Çocuğa ne olduğunu bilmiyorum.

ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN TUTUKLU
"Kendini koruyamayacak durumda olan bebeğini öldürmeye teşebbüs" suçu kapsamında tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan anne buradaki ifadesinde de "Tek başıma doğurdum sonradan ne yaptım bilmiyorum" dedi. Aida İ., kaçma şüpheli ve delilleri karartma ihtimali göz önüne alınarak tutuklanıp Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi'ne gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğurup boşluğa attı ama yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN