Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'nın en büyük gösteri merkezi hazır

Halkalı'da inşa edilen 30 bin kişilik kapasiteye sahip dev gösteri merkezi Arenamega, resmi açılış için Başbakan Erdoğan'ı bekliyor

Giriş Tarihi: 10.7.2013
Küçükçekmece Belediyesi tarafından Halkalı'da inşa edilen ve Avrupa'nın en büyük gösteri merkezi olma niteliği taşıyan Arenamega hizmete açıldı. Gerek işlevselliği ve görselliği, gerekse kapasitesi ve teknik alt yapısıyla, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek formda inşa edilen Arenamega, Efes Celsus Kütüphanesi'nin modern bir yorumu olarak dikkat çekiyor. 30 bin kişilik kapasitesi olan Arenamega'nın resmi açılışı ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, "30 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan Arenamega , sadece Küçükçekmece'ye değil tüm Türkiye'ye hizmet verecek şekilde uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek nitelikte inşa edilmiştir. Açılış için Başbakanımız Erdoğan'ı bekliyoruz. Dünyanın önde gelen müzik grupları, sanatçılarına ev sahipliği yapacağız" diye konuştu.

ULAŞIMI KOLAY

Açık ve kapalı tribündeki toplam 30 bin kişilik izleyici kapasitesi ile devasa bir merkez olan Arenamega'da yalnızca ulusal değil, uluslararası alanda gösteriler de gerçekleştirilecek. 3 katlı kapalı otoparkı ve toplam 600 araç kapasitesiyle de dikkat çeken Arenamega, Halkalı Merkez Mahallesi, Aytaç Mevkii'nde, Fatih Caddesi ve Gümrük Yolu arasında konumlandırılarak ulaşım açısından da kolay bir noktada inşa edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'nın en büyük gösteri merkezi hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN