Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Hava sıcaklığının, ülke genelinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 10.7.2013 07:17 Güncelleme Tarihi: 10.7.2013 09:57
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğusu ve batı bölgelerin iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Kütahya, Bursa, Yalova, Uşak'ın kuzeyi, Balıkesir'in doğusu, Manisa'nın kuzey ve doğusu, Bilecik, Bolu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Eskişehir'in kuzeybatısı ve Samsun'un doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ile İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir'in doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Kütahya, Uşak'ın kuzeyi ve Manisa'nın kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Göller Yöresinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Eskişehir'in kuzeybatısının yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde doğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Çarşamba) Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Samsun'un doğu ilçeleri ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgfürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN