Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakamın acıyla imtihanı

Üç yıl önce PKK pususunda iki polisi şehit olan Ladik Kaymakamı Kadir Perçi, 9 ay sonra ise annesi, babası ve kardeşini trafik kazasında yitirdi. Perçi, tüm acılarına rağmen başlattığı projeleri tamamlayıp hayata tutunmaya çalışıyor

Giriş Tarihi: 10.7.2013
Samsun'un Ladik ilçesi Kaymakamı Kadir Perçi, 4 yıl içinde tarifsiz acılar yaşadı... 2009'da görevi devralan 35 yaşındaki Kaymakam Perçi'ye 8 ay sonra PKK terör örgütü tarafından pusu kuruldu. Perçi, o pusudan kıl payı kurtuldu ancak arkasından gelen polis aracındaki 2 polis memuru şehit düştü.

'TERÖRİSTLERİN HEDEFİ BENDİM'
Olay gecesini anlatan Kaymakam Perçi, 5 teröristin ilçe girişindeki boş bir inşaatta kendisine pusu kurduklarını ifade ederek, "Teröristlerin pusu kurduğu gece ben olay yerinden sivil bir araçla geçtim. Aslında ben o gece araçla onların önünden geçmişim. Ama araç sivil plaka olduğu için beni tanımadılar. Birkaç dakika sonra ise içinde iki polis memurunun olduğu polis aracını taradılar. İki polisimin şehit edilmesi beni çok sarstı. Aylarca kendime gelemedim" dedi. Kaymakam Perçi, acıların en büyüğünü ise 11 Ocak 2011'de yaşadı. Aslında Perçi'nin o gün mutlu günüydü. Kızı Zehra Nur 2 yaşında basacaktı. Kızının doğum günü partisine, Ordu'da yaşayan ailesini de davet etmişti. Ordu'dan otomobille Samsun'a gelen baba Mehmet (55), anne Emine (53) ve kardeşi Mehmet Perçi (29), küçük Zehra Nur'un doğum günü partisine katıldı. Akşam olduğunda ise evlerine dönmek istediler. Kaymakam Kadir Perçi, "Çok geç oldu. Yarın gidersiniz" dedi. Ancak ısrarla gitmek isteyen ailesini ikna edemedi.

'O AN DÜNYA BAŞIMA YIKILDI'
Baba Mehmet Perçi'nin kullandığı otomobil Samsun'un Terme ilçesi yakınlarında kaza yaptı ve 3'ü de kazada hayatını kaybetti. Daha yeni yolcu ettiği ailesinin ölüm haberini alan kaymakam adeta yıkıldı. "O an bütün dünya başıma yıkıldı" diyen Kadir Perçi, "Daha birkaç saat önce hep birlikte oturup gülüyorduk. Yaşadığım şoku uzun süre üzerimden atamadım" diye konuştu. Doğum günlerinin kendisini derinden sarstığını söyleyen Perçi, "Kızım 4 yaşına geldi ve hâlâ olayı bilmiyor. Bu acının tarifi imkânsız" dedi.

PROJELER HAYATA BAĞLADI
Yaşadığı olaylardan sonra hayata küsmediğini ve işine daha sıkı sarıldığını anlatan Kaymakam Perçi, sözlerine şöyle devam etti: "Beni işim ve hazırladığımız projeler hayata bağladı. Ambar Köy Açık Hava Müzesi projesi hazırladık. 17, 18 ve 19'uncu yüzyıla ait ahşap ambar, ev ve caminin bulunduğu tarihi bir köy kuruyoruz. Ambarları, köy evlerini ve bütün ahşap yapıları vatandaşlarımızdan bağış olarak aldık. Oldukları yerde her parçasını numaralandırarak sökülüp tekrar yapılması sistemiyle bu alana montaj yaptık. 3 milyon liralık projeyi yaklaşık 150 kişi ve kuruluşun hibe desteğiyle gerçekleştiriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakamın acıyla imtihanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN