Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Evlat savaşı'nda anne için 4 yıl hapis istendi

Anne ve babası arasındaki hukuk davalarıyla adliye koridorlarında büyüyen 13 yaşındaki Teoman'ın annesi İrem Kuşçuoğlu için "yalan beyan"dan 4 yıla kadar hapis talep edildi

Giriş Tarihi: 11.7.2013
Özel bir şirkette yöneticilik yapan İrem Kuşçuoğlu ile inşaat mühendisi Murat Eren 5 yıl birlikte yaşadı. Bu ilişkiden 1999'da bir oğulları dünyaya gelen çift, iki yıl sonra ayrıldı. İddiaya göre, anne oğlu 3 yaşındayken evi terk etti ve İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurarak "velayetin tespiti" davası açtı.

ÇOCUK İNTİHARA YELTENDİ
2001'de başlayan davada anne Kuşçuoğlu, Murat Eren'in oğluna ve kendisine şiddet uyguladığını iddia etti. Mahkeme, velayeti "geçici süreyle" anneye verdi. 6 yıl süren davanın sonunda mahkeme, "kalıcı velayeti" anneye verdi. Bir süre annede kalan Teoman, babanın açtığı velayet davasıyla bu kez de babaya verildi. Yargıtay küçük Teoman'ın velayetinin babada kalmasına karar verdi. 2001'den bu yana anne ve baba arasındaki açılan davalarla savaş veren Teoman, mahkeme tarafından Yetiştirme Yurdu'na gönderildi. Baba Eren, "Oğlumun velayeti bendedir" derken, anne Kuşçuoğlu, "Velayeti bana verin" diyerek üçüncü kez dava açtı. 13 yaşındaki Teoman, geçen ay "İntihara teşebbüs ettiği" iddiasıyla, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırıldı. Tedavi edildikten sonra yetiştirme yurduna geri gönderildi. Anne Kuşçuoğlu hakkında yetkili makama yalan beyanda bulunduğu iddiasıyla "İftira"dan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Anneanne Feriha Kuşçuoğlu'nun da, "16 yaşından küçük çocuğu kaçırıp alıkoyduğu" iddiasıyla 1 yıla kadar hapsi istendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Evlat savaşı'nda anne için 4 yıl hapis istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN