Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çatıyı söktün, gittin ama seni seviyorum'

Evin kapısını, penceresini hatta çatısını söküp götüren eşinin kendisini iki çocuğuyla ortada bıraktığını söyleyen Şahin İdem, "Karımı hâlâ çok seviyorum" dedi

Adana'da kendisini terk eden eşinin giderken evin kapı, pencere ve çatısını söküp, götürmesi üzerine şok yaşayan Şahin İdem, çatısız evde tek başına kaldı. Şahin İdem, 10 yıl önce eşinden ayrılan 2 çocuklu Fatma İdem ile evlendi. Çiftin bu evlilikten iki çocukları oldu. Yüreğir ilçesi Yeşilbağlar Mahallesi'nde oturan ve parkta bekçilik yapan Şahin İdem (40), bir suçtan dolayı cezaevine girdi. 21 ay cezaevinde kalan İdem, Denetimli Serbestlik Yasası'ndan faydalanarak serbest kaldı. Cezasının kalan 1 yılı için ise Yeşilbağlar Mahallesi Muhtarlığı'nda yüzme havuzunda bekçilik yapmaya başladı. 20 gün önce Fatma İdem (34) ve Şahin İdem arasında kıskançlık yüzünden tartışma çıktı.

ÇOCUKLARI DEVLETE TESLİM
Fatma İdem, ilk eşinden olan 2 kızını alıp evi terk ederken, diğer 2 çocuğunu ise Şahin İdem'e bıraktı. Genç kadın evi terk ederken, erkek kardeşleri ile birlikte evin kapısı ile pencere ve çatısını da söktü. Komşuları İdem'i arayarak, evinin çatısı, kapısı ve pencerelerinin söküldüğünü söyledi. Evine giden İdem, gördüğü manzara karşısında şok geçirdi. Denetimli Serbestlik Yasası'ndan dolayı hiçbir olaya karışmaması gereken İdem, evinin malzemelerinin sökülmesini izledi. İki çocuğuyla ortada kalan adam, ne yapacağını şaşırdı. Şahin İdem, iki çocuğunu kendi isteğiyle Aile ve Sosyal Politikalar Adana İl Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. İdem, "Yaşadığım olaydan sonra çocuklarım için endişelenmeye başlamıştım. Şimdi ise çocuklarım devlet korumasında ve içim rahat. İstediğim zaman gidip onları görebileceğim. Anneleri de istediği zaman görebilir"dedi.

'EV ANNEMDEN KALDI'
Evin kendisine annesinden kaldığını anlatan Şahin İdem, "Ben cezaevindeyken kardeşlerim de evin eksiklerine yardımcı oldu. Eşimin de katkısı var, inkâr etmiyorum. Ama çamaşır makinesi, eşyalar, pencere, kapılar ve hatta çatıyı götürmelerine anlam veremedim. Malzemeleri satıp borçlarını kapatacaklarını söylediler. İşsizim, evimin çatısını yaptıramıyorum. Eşimi seviyorum. Çocuklarımın annesi. Eğer tekrar evime kavuşursam iki çocuğumu da yuvadan alacağım"dedi.

Çatısız evde tek başına...
Çatısız evde tek başına mücadele eden Şahin İdem, bazı günler evde yattığını bazen ise cezasını çektiği muhtarlıkta kaldığını söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çatıyı söktün, gittin ama seni seviyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN