İlk cuma namazında camiler doldu taştı

Giriş Tarihi: 13.7.2013

Ramazanın ilk cuma namazında İstanbul'daki camiler doldu. Eyüp Sultan ve Fatih camilerinde vatandaşlar kalabalık nedeniyle avluda namaz kıldı

İstanbul'da, 11 ayın sultanı ramazanın ilk cuma namazında camiler doldu taştı. Ramazanın ilk cuma namazını kılmak isteyen vatandaşlar, Eyüp Sultan ve Fatih camilerine akın etti. İstanbulluların yanı sıra çeşitli ülkelerden Müslüman vatandaşlar cuma namazını kılmak için Fatih Camisi'ne geldi. Camide, namaz öncesinde Kur'an-ı Kerim okundu. Cami imamı da Diyanet İşleri Başkanlığının ramazan ayı dolayısıyla belirlediği "Helal kazanç, helal lokma" konusunda hutbe verdi. Camiye ve avluya sığmayan vatandaşlar namazlarını cami dışında yere serilen hasırlar üzerinde kıldı. Camiye, çocuk ve kadınların da yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Cuma namazının kılınmasının ardından vatandaşlar, başta Suriye ve Mısır'da olmak üzere Müslümanlar için dua etti.

EYÜP SULTAN'A YOĞUN İLGİ
Eyüp Sultan Camisi de ramazanın ilk cuma namazını kılmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Namaz vaktinden önce camiye gelen vatandaşlar, caminin içinde, avluda ve avlu dışında oluşturulan gölgelik alanda, camide okunan duaları ve cuma hutbesini dinledi. Bazı vatandaşlar camiye çocuklarıyla gelirken, kadınlar da kendilerine ayrılan bölümde cuma hutbesini dinledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk cuma namazında camiler doldu taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN