Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dürüm gaspı ağır cezalık

Parasını ödemeden üç kez dürüm aldığı dönerciden bir tane daha isteyen, vermeyince dükkân sahibine saldıran 17 yaşındaki zanlı hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istendi

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Adana'da dürüm alıp parasını ödemediği ve dürümcüye saldırdığı ileri sürülen 17 yaşındaki E.T. hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde 12 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. İddianameye göre; 6 Mart 2013'te 22.00'de E.T. (17) ile "Zombi" lakaplı arkadaşı Emre Manap, Yamaçlı Mahallesi'nde Sedat Kolcuoğlu ile babası Vedat Kolcuoğlu'nun işlettiği dönerci dükkânına gitti.

'AÇIM, BİR DÜRÜM DAHA YAPIN'
E.T. ve arkadaşı, parasını vermeden döner dürüm istedi. Dönerci para isteyince de dürümleri almadan gittiler. Daha önceden bir arkadaşını polise ihbar ettikleri gerekçesiyle dönerciye kin besleyen E.T., bir süre sonra alkollü şekilde tek başına tekrar dönerciye giderek dürüm istedi. Bu kez dürümü alan E.T., parasını vermeden gitti. Aradan birkaç saat geçtikten sonra tekrar dürümcüye giden E.T., "Bir döner daha yapın, açlıktan öldüm" diyerek yine dürüm istedi. Sedat Kolcuoğlu vermek istemedi ancak babasının "Ver gitsin" sözü üzerine şüphelinin istediğini yerine getirdi. E.T. bir süre sonra tekrar gidip, yine parasını ödemeden dürüm aldı. Aynı gece yarısı bir daha dürümcüye giden E.T. yine dürüm istedi. Ancak Sedat Kolcuoğlu, "Kenara çekil" dedi. Sinirlenen E.T., kafa attı ve arkadaşı Manap'ı yardıma çağırdı. Manap ve iki kişi, Sedat Kolcuoğlu'na demir çubukla vurmaya başladı. Sedat Kolcuoğlu tüfekle havaya ateş açınca şüpheliler, "Bize haraç vereceksin" diye bağırıp, kaçtı. Savcı, adli kontrol kararı ile serbest bırakılan E.T. hakkında "Nitelikli yağmaya teşebbüs, hakaret" suçlarından Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne 12 yıla kadar hapis istemi ile dava açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dürüm gaspı ağır cezalık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN