Tatlıses'i vur emri hayalet 'Hoca'dan

Giriş Tarihi: 14.7.2013

İbrahim Tatlıses'e saldırı davasının gerekçeli kararında, 36 yıl 6 ay hapse mahkûm olan Abdullah Uçmak'a suikast talimatını veren kişinin, 'Hoca' lakaplı bir PKK yöneticisi olduğu vurgulandı

İbrahim Tatlıses'e saldırı davasının 156 sayfalık gerekçeli kararı açıklandı. Gerekçeli kararda, sanık Avukat Ruhşen Mahmutoğlu'nun PKK/ KONGRA-GEL terör örgütü adına Tatlıses'in öldürülmesi talimatını, 36 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Abdullah Uçmak'a bizzat verdiğine ya da para pazarlığı ve transferi yaptığına ilişkin somut deliller olmadığı belirtildi. Ancak Uçmak'a Tatlıses'i vurma talimatını PKK yöneticilerinden Hoca lakaplı bir kişi ile aracılık yapan bir kişinin verdiğinin anlaşıldığı, bu kişilerin kimliklerinin tespit edilemediği ve yakalanamadıkları için haklarındaki soruşturmanın sürdüğü anlatıldı. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nin gerekçeli kararının "Ulaşılan kanaat" başlıklı bölümünde, "Uçmak ile Tatlıses'in 1998 ve 2003 arasında husumetleri olduğunun TV programları, basın ve Abdullah Uçmak hakkındaki mahkeme kararlarına da yansıdığı, husumetten kamuoyunun haberdar olduğu" vurgulandı. İntikam için Tatlıses'i öldürmek isteyen Uçmak'ın cezaevinden çıktıktan sonra bünyesi hassas olduğundan bir süre planını uygulamaya koymak için beklediği belirtilen kararda, Uçmak'ın tek başına hareket etmek yerine, kendisine yeni bir örgüt oluşturmayı uygun gördüğü, sanığın sanatçıyı öldürmek için Kandıra Cezaevi'nden tanıdığı hırsızlık suçlarından sabıkalı sanık Ersin Altun'u bizzat Balıkesir'den İstanbul'a getirdiği ifade edildi.

GEREKÇE: AK PARTİ İLE YAKINLIK

Cezaevinden çıkan Abdullah Uçmak'ın suça azmettirdiği Ersin Altun ve Yunus Ayık'a para vaadinde bulunduğu, cezaevinden çıktıktan sonra parası olmadığı halde, eylemi yapabilmek için cezaevine girmeden önceki imajını kullanarak reklamını yaptığı ifade edildi. Gerekçeli kararda ayrıca Tatlıses'in Beyaz TV'de programa başlamasıyla birlikte AK Parti'den milletvekili adaylığının gündeme gelmesi ve sanatçının hükümetle yakınlaşması nedeniyle Beyaz TV'deki programından çıkışında saldırı düzenlendiğinin anlaşıldığı da kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatlıses'i vur emri hayalet 'Hoca'dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN