Salyangoz terapisi çılgınlığı

Giriş Tarihi: 15.7.2013

Yüzdeki ölü ve hasta hücreleri temizleyerek gençleşmeyi sağlayan salyangoz terapisi Japonya'da da uygulanmaya başladı. 5 dakikalık gençlik terapisinin maliyeti 106 dolar

Afrika'da yüzyıllardır kullanılan salyangozla cilt tedavisi yöntemi dünyanın dört bir yanındaki güzellik merkezlerinde yaygın halde uygulanmaya başladı. Bu fotoğraf, Japonya'nın başkenti Tokyo'daki "Ci:z Labo" isimli bir güzellik salonundan. Afrika'dan özel olarak getirilen salyangozlar 5 dakika süren terapi boyunca yüze konularak ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesi sağlanıyor. Merkezin "Ünlülerin Salyangoz Seansı" adını verdiği bu terapinin ücreti 10 bin 500 japon yeni (106 dolar). İnsan cildinde yaşlanmayı önleyici etkiler yapan salyangozlar bugün bir çok kozmetik ürününün içeriğinde de bulunuyor. Ancak bu uygulama sayesinde salyangozun ciltle direk teması sağlanarak temizleme ve pis ve ölü hücrelerden arındırma işi hızlandırılmış oluyor.

1 AYLIK REZERVASYONLAR DOLU
Güzellik salonunun danışmanlarından Manami Takamura "Salyangozlar yalnızca ölü hücreleri temizlemekle kalmıyor. Hastalıklı hücreleri de iyileştiriyor. 5 dakikada yıllar öncesinin tazeliğine dönmek mümkün oluyor" diyor. "Ci:z Labo" güzellik salonunun 3 salyangozlu terapisi için Japon hanımlar şimdiden bir aylık rezervasyon listesini doldurmuşlar bile.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salyangoz terapisi çılgınlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN