Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasakların kaldırıldığı alanlar plaja çevrildi

Yüzme havuzlarının hiç olmadığı ve yüzülecek alanların çok az bulunduğu Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde birçok vatandaş, çözüm süreciyle birlikte yasakların kalktığı bölgede bulunan Orşe Deresi'ne akın ederek, burada yüzmenin keyfini yaşıyor.

Giriş Tarihi: 15.7.2013 13:58
Son günlerde kavurucu sıcaklar nedeniyle Türkiye'nin birçok yerinde vatandaşlar denize akın ederken, sıcakların 35-40 dereceyi bulduğu, sosyal ve sportif faaliyetlerin yok denecek kadar az olduğu Yüksekova'da, vatandaşlar çözüm süreciyle birlikte halka açılan bölgede bulunan Orşe Deresi'nde yüzerek keyifli saatler geçiriyor. Gün içinde sıcakların yoğunlaştığı saatlerde dereye giden vatandaşlar, akşam saatlerine kadar yüzerek eğleniyor.Daha önce güvenlik gerekçesiyle boşaltılan Orşe köyünde bulunan derede yüzerek eğlenen vatandaşlar, yasaklı yerlerin halka açılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, sıcak geçen saatlerde yüzerek stres attıklarını dile getirdi.

Yüksekova'daki sıcaklardan korunmak için en iyi yerin Orşe Deresi olduğunu söyleyen Ömer Oğuz, serinlemek ve keyifli saatler geçirmek için Orşe Deresi'ne geldiklerini belirterek, 'Yüksekova'da yüzülecek alanlar olmadığı için biz de gelip burada yüzüyoruz. Bugün çok sayıda vatandaş vardı burada. O kadar güzel bir doğası var ki insan çıkmak istemiyor. Tabi çözüm süreciyle birlikte bu gibi alanlar halka açıldı. Bu yüzden mutluyuz. Orşe Deresi'ne değil Orşe plajına herkes gelip bu güzelliği yaşamalıdır' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasakların kaldırıldığı alanlar plaja çevrildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN