Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umut'un bakım maaşına haciz geldi

Antalya'da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve bakımını Gülsüm Kabadayı'nın üstlendiği Umut için verilen 830 lira bakım maaşına vergi borcu nedeni ile haciz geldi.

Giriş Tarihi: 16.7.2013 14:52
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 'Mustafa Öz' ismi verilen, hastanede ise 'Umut' diye adlandırılan gencin bakımı için ödenen 830 lira bakım maaşına Kabadayı'nın 9 yıl önce kapattığı bakkal vergisi nedeni ile haciz geldiği bildirildi.Kabadayı, 9 yıl önce bakkalı kapatırken 5 bin TL vergi borcu kaldığını, ancak toplanan faizler nedeni ile borcun 24 bin TL'ye kadar çıktığını söyledi. Vergi borcunu ödemedileri için bütün hesaplarının banka tarafından bloke edildiğini belirten Kabadayı, Muratpaşa Vergi Dairesi'ne gittiğini ve kendisine vergi borcu nedeni ile haciz işlemi başlatıldığını bildirdiklerini söyledi.

YATAK ELEKTRİKLE ÇALIŞIYOR

Babasından kalan 740 liralık dul ve yetim maaşına da haciz konulduğunu söyleyen Kabadayı, 'Elektrik faturası 240 liraya kadar birikmiş. Hesaplar dondurulduğu için ödeyemiyorum. Şimdi elektrik de kesilecek. Maaşlarımı çekemiyorum. Umut'un yatağı elektrikle çalışıyor. Ona da bakamayacağım' dedi. Borcunu ödeyeceğini söyleyen Kabadayı şöyle konuştu:

'Ben borcuma sadığım, borcumu ödeyeceğim, yalnız kartlarıma el koymasınlar. Bugüne kadar bana söylenenler tutulmadı, laflar havada kaldı'.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut'un bakım maaşına haciz geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN