Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hülya, sana iyi tatiller'

Kocasını sevgilisine öldürten Hülya Polat'a müebbet hapis cezası verildi. Ölen Zeynel Polat'ın yakınları, sanığı 'iyi tatiller' diyerek yolcu etti

Giriş Tarihi: 17.7.2013
İstanbul Kağıthane'de üç yıl önce evinde uğradığı bıçaklı saldırıda ağır yaralanan Zeynel Polat, 15 gün sonra hayatını kaybetti. Cinayeti, Hülya Polat'ın eşinden kurtulmak için yasak aşk yaşadığı sevgilisi Serkan Evran ile birlikte planladığı, Evran'ın cinayeti işlerken de arkadaşı Tolga Aydemir'den yardım aldığı ortaya çıktı.

'TASARLAYARAK CİNAYET'
İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen son duruşmada suçlamayı kabul etmeyen Hülya Polat, kimseyi azmettirmediğini söyledi. Serkan Evran olayın tek sorumlusunun Hülya Polat olduğunu ifade ederken, Tolga Aydemir ise olaya katılmadığını belirterek beraatini talep etti. Mahkeme heyetinin kararında, Hülya Polat'ın tasarlayarak eşi Zeynel Polat'ı öldürmesi için sanık Serkan Evran'ı azmettirdiği, Evran'ın da Aydemir'le planladıkları cinayeti uygulamaya koydukları ifade edildi. Sanıkların Zeynel Polat'ı tasarlayarak öldürdükleri kanaatine varan heyet, Hülya Polat'ı "kasten adam öldürmeye azmettirme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Failin geleceği üzerindeki etkileri göz önüne alınarak, ceza müebbet hapse çevrildi. Serkan Evran hakkında da "kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis kararı veren mahkeme heyeti, aynı gerekçeyle bu cezayı da müebbete çevirdi. Tolga Aydemir hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasında ise sanığın geçmişi göz önünde bulundurularak indirim yapılmadı. Ölen Zeynel Polat'ın annesi Zöhre Kurç, ablası Tülay Kişioğlu, kardeşi Özay Polat, ağabeyi Murat Polat, ablası Gülşen Aydın ve kardeşi Zeynep Polat, kararı sevinçle karşıladı. Polat'ın yakınları, "Hülya sana iyi tatiller" diyerek tepkilerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hülya, sana iyi tatiller'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN