Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay'dan her gün bin kişiye sıcak yemek

Türk Kızılayı Silifke Şubesi, 30 gönüllü çalışanıyla Ramazan ayı kapsamında her gün bin kişiye sıcak yemek dağıtıyor.

Giriş Tarihi: 19.7.2013 22:13

Silifke Kızılay Şubesi, mahalle muhtarlarıyla istişare içinde yapılan bir çalışma sonucu kimsesiz, yaşlı ve bakıma muhtaç kişileri tespit ederek Ramazan ayı süresinde sefer taslarıyla evlere yemek servisi yapıyor.

Silifke Kızılay Şube Başkanı Mustafa Beceren, yemek atölyesinde çalışan gönüllü aşçıların hazırladıkları yemekleri, itinalı bir şekilde sefer taslarına koyarak önceden tespit ettikleri adreslere götürüp yardıma muhtaç yaşlı ve kimsesiz insanlara her gün sıcak yemek servisi yaptıklarını kaydetti. Mustafa Beceren, hayırseverlerin desteğiyle 9 mahallede yemek dağıttıklarını belirtti.

Mustafa Beceren, "Silifke Kızılay Şube Başkanlığı olarak, her yıl yaptığımız gibi bu yıl da Ramazan ayında kapıdan teslim şeklinde yemek dağıtmaya devam ediyoruz. Silifke'deki hayırseverlerin desteğiyle bu işleri yürütüyoruz. Ayrıca, kurban eti konusunda genel merkezimizin desteği de var. Gönüllü çalışan 30 kişilik bir ekibimiz var. Silifke'de 8-9 gönüllü servis yapan aracımızla 9 mahalleye giriyoruz. Bu araç sahipleri iftar vaktinde gelerek günlük 1 buçuk saat görev yapıyor. Yanlarında yine adresleri bilen birer gönüllü var. Herkesin 30 civarında sefer tası var. O sefer taslarını adreslere götürüp bizzat evlerin kapısını çalıp teslim ediyoruz. Gönüllü grubumuz içerisinde avukat, öğretmen, esnaf, okul müdürü olan arkadaşlarımız var. Çok zengin bir gönüllü ekibe sahibiz. Biri gelemediği zaman ertesi gün onun yerine gelebilecek olan arkadaşlarımız var. O konuda çok rahatız. Ben hepsine ayrıyeten teşekkür ediyorum. Hem Silifkeli hayırseverlerin buraya yaptıkları desteklerinden dolayı hem de dağıtımda görev alan gönüllü arkadaşlarımıza Kızılay adına Allah razı olsun diyorum. Türk insanının merhamet elini Kızılay aracılığıyla ulaştıran, bize destek veren herkese minnettarız." diye konuştu.

BAYAN AŞÇIDAN GÖNÜLLÜ HİZMET

Gönüllü çalışan bayan aşçı Arife Partal ise yaklaşık 15 yıldır Kızılay'ın gönüllü çalışanı olduğunu, her yıl Ramazan ayında gönüllü olarak yemek yaptığını ve bakıma muhtaç yaşlılara, fakirlere, ihtiyacı olan kişilere yemek yaptığı için çok mutlu olduğunu belirtti. Partal, ömrü oldukça da onlara yardımcı olmaya devam edeceğini dile getirdi.

"BİR TAS MAKARNA İÇİN AĞLAYAN ÇOCUK GÖRDÜM"

Yıllardır Kızılay'dan yardım alan Fatma Beslenti de "Ben yıllardır Kızılay'dan yardım aldım. Çok zor durumlarımda Kızılay elimden tuttu. Şu anda durumum iyileşti ama rahatsızım, oruç tutamadığım için Kızılay'a yardım ederek vicdanımı rahatlatıyorum. Yemekler fakirlere dağıtıldıkça ben mutlu oluyorum. Çok hoşuma gidiyor ve devam etmesini istiyorum. Halkımızdan da bu konuda yardım bekliyoruz. Muhtaç kişilere bir tabak sıcak yemek gitmesi çok güzel bir şey. Ben bir tas makarna için ağlayan çocuk gördüğüm için onun ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'dan her gün bin kişiye sıcak yemek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN