Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babasını kaybetti Zeynep'i kurtardı

Giriş Tarihi: 22.7.2013

Birer gün arayla babasını ve komşusunu kaybetti. Bir hafta sonra yolda yürüdüğü sırada tesadüfen başına düşen Zeynep'in hayatını kurtardı. Ahmet Kar, mucizeyi SABAH'a anlattı

Trabzon'daki ilginç olay 26 Haziran'da Bölümlü beldesinde yaşandı. Ahmet Kar ve İsmail Kar kardeşler, babaları Mehmet Ali Kar'ın rahatsızlığı nedeniyle Zonguldak'tan memleketlerine geldi. Ertesi gün babasının ölümüyle sarsılan Ahmet Kar, aynı gün bir komşusunun ölüm haberini daha aldı. Önce babasını ardından komşusunu toprağa veren Kar, taziye için cenaze evine doğru yola çıktı. Bu sırada Zeynep Yazıcı, 4'üncü kattaki evlerinin penceresinden sokağa baktığı sırada dengesini kaybederek Kar'ın başına düştü. Acıyla yere yığılan Kar, hemen kendini toparlayarak 2 yaşındaki Zeynep'in hastaneye yetiştirilmesine yardım etti. Kar'ın başına 3 dikiş atılırken, müşahede altında tutulan Zeynep, taburcu edildi. Mucize kurtuluşun ardından Kar ve küçük Zeynep olay yerinde yeniden buluştu.

'Dünyada ilk herhalde'
Ahmet Kar, kendisi yoldan geçmese Zeynep'in bugün hayatta olmayacağını söyleyerek, "Kadere bakın ki, babam hayatını kaybediyor. Aynı gün komşum ölüyor. Bütün bunlar tesadüf olabilir mi?" dedi. Yaşadıklarına inanamadığını söyleyen Kar, "O günden bu yana hala şoktayım. Başıma düştü, sonra yere düştü. O kadar büyük bir acı hissettim ki anlatamam. Çocuk düşmesi dünyada da ilk herhalde" ifadelerini kullandı.

Babası olayı gördü

Zeynep başına gelenlerin farkına varamadan düştüğü pencerede oynamaya devam ederken, belediyede işçi olarak çalışan babası Fikri Yazıcı, olay sırasında evin karşısında bir arkadaşıyla oturduğunu anlatarak, "4 çocuğum var. Hep onların düşeceği korkusuyla yaşıyordum, başıma geldi. O anda her şeyi gördüm. Büyük şok yaşadım. Elim ayağım bir süre tutmadı. Allah Ahmet'ten razı olsun" diye konuştu. Anne Rukiye Yazıcı ise, "Düştüğü anda sanki onunla düştüm. Merdivenler bana dar geldi. Kızımın öldüğünü düşünüyordum. Caddeye indiğimde 'şükürler olsun' dedim. Ahmet'i buraya Allah göndermiş" şeklinde konuştu.

'Başıma saksı düştü zannettim'
Kar, Türkiye'de saksı düşme olaylarının çok olduğunu söyleyerek "Ben de başıma saksı düştü sandım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babasını kaybetti Zeynep'i kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN