Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülsüm Ana'ya ikinci şok!

Antalya'da 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası komaya giren Umut'un bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı'ya ödenen bakım maaşından, daha önce 3 ay fazla ödendiği gerekçesiyle kesinti yapılıyor.

Giriş Tarihi: 22.7.2013 14:50
Kabadayı yaptığı açıklamada, devlet tarafından engelli ailesi olarak kendilerine verilen 960 lira bakım maaşının 3 ay önce bin 350 liraya yükseltildiğini belirtti.

Bu maaşı 3 ay boyunca aldığını anlatan Kabadayı, geçen ay maaşından 200 lira kesilmeye başlanıldığını ifade etti. Bunun gerekçesi olarak kendilerine yanlış işlem yapıldığının söylendiğini belirten Kabadayı, "Moskova'dan geldikten sonra 'maaşınız bin 350 lira oldu' dediler. Buna çok sevindik. Çünkü Umut'un masrafları çok. 3 ay boyunca bu maaşı aldık" dedi.

Geçen ay bakım ücretinin hesaba 830 lira yattığını dile getiren Kabadayı, "Bana yanlış hesap yapılmasından dolayı fazla ödeme yapıldığını, bunu 200'er lira olarak her ay geri alacaklarını söylediler. Geçen ay da kesinti yapılmaya başlandı" diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Afife Taş ise önceki yönetmeliğin yanlış yorumlanmasına bağlı olarak Gülsüm Kabadayı'ya yanlış ödeme yapıldığını söyledi.

Umut'un bakım ücretinin 3 ay boyunca yanlışlıkla fazla verildiğini ifade eden Taş, "Şimdi bu maaş her ay belli miktarlarla geri alınacak. Geri alanacak para toplam bin 578 liradır. Bakım maaşı olarak eline geçmesi gereken para ise bin 64 liradır" dedi.

UMUT'UN HİKAYESİ

Antalya'nın Aksu ilçesinde 30 Ağustos 2008'de bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden kimlik çıkmayan genç, 60 gün Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşam mücadelesini kazanmıştı. Aynı hastanede bir yakınının tedavisi için bulunan Gülsüm Kabadayı, felç olan gence gönüllü olarak bakmaya başlamıştı.

Daha sonra evine götürdüğü hasta gence gönüllü annelik yapan Kabadayı, 5 yıldır ''Umut'' ismini verdiği gencin bakımını üstlendi. Kabadayı'nın ''Umut'' hikayesi, fiziği benzediği için Rus uyruklu olduğu düşünülmesinden dolayı Rusya televizyon kanalına konu olmuştu. Kabadayı, Rusya'da giderek programa katılmış ve programdakiler tarafından ayakta alkışlanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülsüm Ana'ya ikinci şok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN