Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 ayda 550 kişi damdan düştü

Batman'da havaların ısınmasıyla beraber geceyi evlerinin damlarında ve balkonlarda yatarak geçiren 550 kişi düşerek hastanelik oldu.

Giriş Tarihi: 23.7.2013 11:12
Batman Bölge Devlet Hastanesi yöneticisi operatör Doktor Adnan Tuna, özellikle yaz aylarında yüksekten düşme vakalarında artışın olduğuna dikkat çekerek son 2 ay içerisinde 550 kişinin düşme nedeniyle hastaneye başvurduğunu söyledi. Yaz aylarından Batman merkez ve ilçelerinde sıcakların etkisiyle damlarda yatmaların yüksekten düşmeye vakalarına sık sık neden olduğunu kaydeden Batman Bölge Devlet Hastane yöneticisi operatör Doktor Adnan Tuna, Haziran ve Temmuz ayı içerisinde havaların sıcak olmasıyla beraber vatandaşların serinlik nedeniyle dam ve balkonlarda yatmayı tercih ettiklerini belirterek, 'Dam ve balkonlarda yatan vatandaşlarımızın düşme vakaları sık sık görülmekte düşme vakasıyla Batman merkez ve ilçelerden hastanemize başvuranların sayısı son iki ay itibariyle 550 civarındadır. Damdan, balkondan düşen vatandaşlar ortopedi, beyin cerrahı, çocuk cerrahisi ve diğer branşlardaki doktorlarımız bu hastalarımıza anında müdahale etmekte son iki ayda yaşanan düşme vakalarında ölümle sonuçlanan yoktur" ifadelerini kullandı.

Düşme vakalarıyla hastaneye intikal eden vakaların özellikle yaşlı ve çocukların oluşturduğunu ifade eden Tuna, ailelere, sıcak havadan bunalıp dam ve balkonlar da yatmayı tercih eden ailelerin korunaksız dam ve balkonlara korkuluk takmalarını önerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 ayda 550 kişi damdan düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN