Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çapa ve Cerrahpaşa yerinde yapılacak

Giriş Tarihi: 23.7.2013

İstanbul Üniversitesi'ne bağlı Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri mevcut binalarının bulunduğu bölgede yeniden yapılandırılacak

İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet, Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri'nin kendi yerlerinde yeniden yapılandırılacağını açıkladı. İstanbul Üniversitesi ve Texas-Houston'da (USA) bulunan Methodist Hastanesi'nin küresel departmanı Methodist International Hastanesi, İÜ Profesörler Evi'nde işbirliği anlaşması imzaladı. İstanbul Üniversitesi ile Methodist International Hastaneleri, staj, eğitim dersleri ve gözlem programları gibi eğitici projelerde iş birliği yapacak. Her iki kurumda, ziyaretçi hekim programları, klinik protokoller, yöntem ve araştırmalar yoluyla mükemmeliyet merkezi geliştirmenin gerektirdiği bir uzun dönem klinik iş birliğine dâhil olacaklar.

BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ

Toplantının açılışında konuşma yapan İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, dünyada ve Türkiye'de hızlanan sağlık hizmetleri değişim ve dönüşüm sürecine, bilgi ve deneyim birikimi ile üniversitelerin de taraf olması gerektiğini, bu süreçte İstanbul Üniversitesi'nin etkin rol oynayacağını ifade etti. Prof. Dr. Söylet, sözlerine şöyle devam etti: "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile cumartesi günü görüştüm. Çapa ve Cerrahpaşa hastanelerimizin yerleşkeleri ile birlikte Yerinde Yeniden Yapılandırılması Projesi konusunda bir sunum yaptım. Başbakanımız, hazırlattığımız planlar doğrultusunda Çapa ve Cerrahpaşa Yerleşkelerinin yerinde yeniden yapılandırılmasının startını verdi. Umut ediyorum ki çok uzun sürmeyecek bir zaman diliminde bu modern hastanelerimize de kavuşacağız."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çapa ve Cerrahpaşa yerinde yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN