Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efe'ye mezar başında doğum günü

Lösemiden ölen Efe'nin toprağa verildikten iki gün sonra doğum günüydü. Aile, tedavisi sürecindeki ihmaller için dava açacak

Giriş Tarihi: 25.7.2013
Lösemi nedeniyle geçen gün 9 yaşında ölen Emir Efe Cömert, anne ve babası tarafından dün Beylikdüzü Kavaklı Mezarlığı'ndaki mezarı başında "doğumgünü"nde anıldı. Anne Nigar Mutlu oğlunun mezarına su döktü. Çiçek ve Fenerbahçe forması bıraktı. "Kendimi tek dalı olan bir ağaç olarak düşünürdüm. O dalımı kırdılar benim. Kupkuru bir gövde kaldım" dedi. Dava açmaya hazırlanan aile, Emir Efe adına kemik iliği bankası kurmak istiyor. Baba Aydın Cömert özetle şöyle konuştu:
Bugün doğum günüydü. 9 yıl önce tam bu saatlerde doğdu. 3 yaşında doğum gününde hastalığa yakalandı. Nüksettiğinde doğum günüydü.
Efe yaşayabilirdi. İhmaller yüzünden gitti. Efe'nin dokusunda hata yapmış olabilirler. ABD'de ve Almanya'da çok büyük 2'şer ilik bankası var. Türkiye'de yetersiz. Eğer ABD'de hastaların yüzde 84'üne, Almanya'da yüzde 81'ine ilik bulunabiliyorsa Türkiye'de neden bulunamıyor? İnsanlarımızı duyarlılığa davet ediyorum. Bağışta bulunsunlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efe'ye mezar başında doğum günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN