Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esmer Recep nakille artık sarışın olacak

Giriş Tarihi: 25.7.2013
Beşinci yüz nakli gerçekleştirilen Recep Sert'in esmer yüzü artık Polonyalı Kucza'nın yüzü gibi sarışın olacak. Akdeniz Üniversitesi'nde Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığındaki yüz nakline ünlü estetik cerrahi profesörlerinden Prof. Dr. Ferit Demirkan ve Prof. Dr. Murat Topalan da katıldı. Toplamda 12 saati geçen operasyonun ayrıntılarını Prof. Demirkan ve Prof. Topalan şöyle anlattı:

"SAKALLARI DA SA RI ÇIKACAK"
Prof. Dr. Ferit Demirkan (Acıbadem Üniversitesi): Şimdiye kadar yapılmış en geniş kapsamlı ve zor nakildi. Daha önce 50 kere ameliyat yapıldığı için dokuları deforme olmuştu. Oldukça sıkıntılı bir hastaydı. Diğerleri yanık vakalarıydı. Fazla ameliyat olmamışlardı. Daha sarışın bir yüzü oldu. Tıraş olduğunda görünmez ama kaşları ve sakalları sarı veya beyaz çıkacak. Favorisini bıraktık. Saçların dibinden değiştirdik yüzünde ve böylelikle yüzünde iki ton fark gibi bir durum da kalmadı. Dünyadaki en güzel yüz nakillerinden biri olabilir. Bütün yüzü değiştirmek daha iyi bir fikir.

"100 ÜZERİNDEN 95 VERİYORUM!"
Prof. Dr. Murat Topalan (İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi): Nakilde göz kapakları hariç bütün yüz derisi, burun, üst ve alt çene kemikleri, dudaklar taşındı. Üst ve alt çene kemiği üzerindeki dişler yumuşak dokusu ile birlikte alındı. Saçlı deriye, boyun ve kulağa ihtiyacımız yoktu. Verici ile alıcının cilt tonları arasında fark var ama deri saç sınırından itibaren alındığı için renk tonunda çok büyük bir uyumsuzluk olmaz. Taşınan yüz bütün bir yüz. Çok kaliteli bir operasyon yapıldı. Kritik dönem geçip ödemleri inip, yüz tam oturduktan, duyusu ve hareketleri ortaya çıktıktan sonra bence en iyi örneklerden birisi olacak. 100 üzerinden 95 puan veriyorum. O da şu an duyularını bilemediğimiz için. Doğru hasta seçimi ile yüz naklinde çok iyi bir yere gelindi. Recep de doğru bir seçimdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esmer Recep nakille artık sarışın olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN