Ramazan akşamları müzikle başka güzel

Müzikseverler iftar sonrası, sıcak yaz akşamlarının rehavetini açık havadaki konserlerle üzerlerinden atıyor. İstanbul caza, Bodrum klasik müziğe doydu

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, geçtiğimiz akşam, Rus piyanist Yury Martynov'un açık hava konseriyle devam etti. Festivalin yeni mekânı Bodrum Gümüşlük'teki Koyunbaba mevkiindeki 2500 yıllık tarihi taş ocağında gerçekleştirilen konserde Piyanist Yury Martynov, gecenin ilk yarısında Schubert ve S. Prokofiev'ten eserler seslendirirken, sanatçı gecenin ikinci yarısında, R. Schumann'ın iki eserine yer verdi.

25 asırlık sess izlik Sona erdi

Tüm dünyada klasik müzikseverler tarafından ilgiyli takip edilen Martynov, Gümüşlük'te verdiği konserle beğeni topladı. Helenistik döneme ait ve MÖ 4 yy'a tarihlendirilen antik taş ocağı, 25 asırlık yalnızlıktan sonra bugünlerde dünyanın en uzun soluklu festivallerinden biri olan Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'ne ev sahipliği yapıyor. Kayaların ortasına kurulan sahnede çok sayıda yerli ve yabancı klasik müzik tutkunuyla bir araya gelen Yury Martynov, Rus piyano ve Batı Avrupa klavyeli çalgılar ekolünün en iyi geleneklerini, kendi özgün kişiliğiyle bağdaştıran, çağımızın en ilginç, çok yönlü Rus müzisyenlerinden biri olarak anılıyor.



BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan akşamları müzikle başka güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN