Aynı acıyı yaşamak istemedi!

Giriş Tarihi: 26.7.2013 17:17 Güncelleme Tarihi: 26.7.2013 17:18

Muğla'da ilk çocuğunu böbrek yetmezliğinden kaybeden anne, aynı hastalığa yakalanan ikinci çocuğunu da kaybetmemek için böbreğini bağışladı. Antalya'da nakil olan çocuk sağlığına kavuştu.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan Ahmet ve Ayşegül Köroğlu çiftinin ilk çocukları Ummuhan Nur Köroğlu, 2004 yılında böbrek yetmezliğine yakalandı. Bu süreçte ani gelişen enfeksiyon nedeniyle 3 yaşındaki Ummuhan, hayatını kaybetti. Büyük acı yaşayan ailenin 2007 yılında Halil İbrahim ismini verdikleri bir çocukları daha oldu. Ailenin üçüncü çocuğu olan Halil İbrahim Köroğlu'na da, bir buçuk yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Son 8 aydır diyalize giren Halil İbrahim'in böbrek nakli olması gerektiği söylendi. Daha önce de bir çocuklarını böbrek yetmezliğinden kaybeden aile aynı hastalığa yakalan ikinci çocuklarının da gözleri önünde erimesine dayanamadı. Çocuklarının daha fazla acı çekmemesine dayanamayan anne Ayşegül Köroğlu, çocuğuna böbreğini vermeye karar verdi. Bunun için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi'ne başvuran ailenin gerekli tetkikleri yapılarak olumsuz bir durum olmadığı tespit edildi. Organ Nakli Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan ve ekibi tarafından ameliyatla anne Ayşegül Köroğlu'ndan alınan böbrek, oğlu Halil İbrahim Köroğlu'na nakledildi. Küçük Halil İbrahim yapılan nakille yeniden hayata tutundu.

Oğluna böbreğini bağışlayarak yeniden hayata tutunmasını sağlayan anne Köroğlu, çocuğunun artık rahat bir şekilde hareket edebileceğini kaydetti. 2003 yılında ilk çocuğunu böbrek yetmezliğinden kaybettiğini hatırlatan anne Köroğlu, "İkinci çocuğum da aynı hastalığa yakalanınca organlarımı bağışlamaya karar verdim. Aynı acıya bir kez daha katlanamazdım. Şimdi sağlığına kavuştu Allah'a şükür." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aynı acıyı yaşamak istemedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN