"Artık ona 'Turist Recep' diyecekler"

Çene ve yüz nakli olan Recep Sert, uyandıktan sonra su istedi ve yüzünü sordu. Ağabeyi ise"Çok daha güzel ve yakışıklı olacak" dedi

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Türkiye'nin 5'inci yüz ve ilk çene nakli olan Recep Sert'in ağabeyi Güven Sert, yoğun bakımdaki kardeşinin yüzünü gördüğünü ve çok beğendiğini söyledi. Ağabey Sert, "ABD'li artistlere benzemiş. Bizim köyde ona herkes artık 'Turist Recep' diye hitap edecek. Doktorlarımıza teşekkür ediyorum. Başarılı bir ameliyat olmuş. Kardeşim eskisinden daha yakışıklı olacak. Yaralanmadan önce zaten yakışıklıydı. Şimdi de yakışıklı olacağına inanıyorum. Kendisi çok mutlu ve bunu belli ediyor. 'Mutlu musun' diye sordum. Gözleri ve eliyle mutlu olduğunu ifade etti" dedi.

YÜZÜNÜ MERAK EDİYOR

Nakli gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, Recep Sert'in yoğun bakımda inanılmaz bir iyileşme ve normale dönme grafiği sergilediğini söyledi. Sert, Prof. Dr. Özkan'a su içmek istediğini ifade etti. Bunun mümkün olmadığını belirten Özkan, "Çok ağır bir nakil geçirdin. Bir süre daha ağzını kullanmamalısın. Sıvı ile beslenmek zorundasın" dediğini söyledi. Durumunu iyi olduğunu belirten Özkan, "Pazartesi normal servise alacağız. O da yeni yüzünü çok merak ediyor. İlerleyen günlerde ayna ile yeni yüzünü göstereceğiz" dedi. Basın toplantısı düzenleyen Başhekim Prof. Dr. Mustafa Ünal, Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ile Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melike Cengiz, Sert'in durumunun yoğun bakım ünitesinden çıkabilecek duruma geldiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Artık ona 'Turist Recep' diyecekler"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN