Köy meydanında öldüresiye dayak

Aydın Kızılcaköy'de bahçelerde gezerken fark edilince kaçmaya çalışan silahlı 3 kişi, yakalanarak köy meydanında saatlerce dövüldü. Kaymakamın devreye girmesiyle sakinleşen ahali, şüphelilerin uyuşturucu taciri olduğunu öne sürdü

Aydın'ın Köşk ilçesine 18 kilometre mesafedeki Kızılcaköy köyünde önceki akşam iftar saatinde bir kadın, incir bahçelerinin arasında gördüğü biri pompalı tüfekli 4 kişiden şüphelendi. Kadının haber vermesi üzerine toplanan köylüler şüphelilerin peşine düştü. Kalabalık grubu görünce tüfekle havaya ateş eden şüpheliler kaçmaya çalıştı. Tüfek tutukluk yapınca yakalanan G.A. (34) köy meydanına götürülerek toplanan kalabalık tarafından feci şekilde dövüldü. Kaçan 3 şüpheliden ikisi de 5 kilometre mesafedeki komşu Başçayır köyü girişinde yakalandı. Köylüler E.B. (32) ve S.D.'yi (32) de yol boyunca döverek köye kadar götürdü. Kanlar içinde kalan şüphelileri köy odasına kilitleyen köylüler daha sonra jandarmaya haber verdi. Sağlık ekipleriyle köye gelen jandarma yaralılara müdahale etmek istedi, ancak yaklaşık 700 kişi, sağlık ekiplerine izin vermedi. Gerginliğin artması üzerine imam Yunus Özsoy, cami minaresinden anons yaparak köylülere sağduyu çağrısında bulundu.

ÜÇÜ DE SABIKALI ÇIKTI
Bu arada kaymakam Sefa Demiryürek ve belediye başkanı Rıfat Kadri Kılınç da köye gelerek halkı sakinleştirmeye çalıştı. Ayrıca 150 kişilik polis ve jandarma ekibi de takviye olarak köye gönderildi. Şüphelilerin köy kırsalında hint keneviri eken uyuşturucu tacirleri olduğunu öne süren köylüler, 'cezalarını biz vereceğiz' diyerek yaralıların götürülmesini engellemeye çalıştı. Halkın ısrarı üzerine Cumhuriyet Savcısı Zeki Polat da olay yerine geldi. Savcı Polat, cami avlusunda oluşturulan alanda şikayetleri dinledi. Savcının incelemesinin ardından feci şekilde dövülen üç kişi, güçlükle köylülerin arasından çıkartılıp, Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaymakam Demiryürek, bir yıl önce köyde 70 bin kök hintkeneviri ele geçirildiğini, uyuşturucudan sabıkalı olan şüphelilerin de onlarla bağlantılı olabileceğini söyledi. Kaymakam Demiryürek ve başkan Kılınç'ın telkinleriyle sakinleşen ahali, köy meydanında sahuru yaptıktan sonra dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy meydanında öldüresiye dayak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN