Ormanlarımız alev alev yanıyor

Bodrum, Milas, Gelibolu, Mersin, Adana, Bilecik ve Antalya'da ormanlar alevlere teslim oldu. Yüzlerce hektar ormanlık alan kül oldu. Tek teselli can kaybı olmaması

Türkiye, dört bir yanında orman yangınlarıyla boğuşuyor. Muğla'nın Milas ilçesi Ören beldesi Pınar köyünde önceki gün yangın başladı. Ekipler, alevlerin 3 kilometre mesafede bulunan Ören Termik Santrali'ne ve evlere ulaşmaması için arazözlerle şerit oluşturdu. Alevlerin arasında kalan ve Çamlıca köyündeki ormanlık alana kaçan bir domuz burada da yangın çıkmasına neden oldu. 4 uçak ve 6 helikopter, 10 iş makinesi, 20 arozöz ile müdahale edilen yangın dün kontrol altına alınırken 70 hektar alan zarar gördü. Bu sırada Demirciler köyü Hayıtlı mevkisinde 5 farklı noktada yangın çıktı. 8 saat süren çalışmalar sonucunda yangın söndürüldü, yaklaşık 20 hektarlık alan zarar gördü. Bodrum Türkbükü'nde makilik alanda önceki gün çıkan yangın korku yarattı. Uçak ve helikopter destiğiyle yangın kısa sürede kontrol altına alınırken 6 hektar makilik alan kül oldu.

GELİBOLU YANIYOR
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere köyü yakınında dün orman yangını başladı. 5 helikopter, 2 uçak ve 25 arazözle müdahale edilen alevlerin Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'na ulaşması engellendi. Alevler Yalova köyü ile Akbaş Şehitliği'ne de ulaştı. Mersin'in Gülnar ilçesinde çıkan ve 5 helikopterle müdahale edilen yangın kontrol altına alınırken 100 hektar alan zarar gördü. Adana'nın Karaisalı ilçesinde çıkan yangınında da 50 hektarlık alan zarar gördü. Kozan ilçesinde de elektrik trafosunun patlaması sonucu çıkan yangında 6 dekar kızılçam ormanı zarar gördü. Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Aşağı Bozkuyu köyü yakınlarındaki ormanlık alanda da yangın çıktı. Bilecik'in Gaziler köyünde 3 hektar kızılçam ormanı yandı. Antalya'nın Kumluca ilçesi Karacaağaç köyünde de orman yangını çıktı. yangın kısmen kontrol altına alındı. Öte yandan, Kumluca-Antalya karayolu Belen yakınlarında yol kenarında iki ayrı noktada ve Sarıcasu köyünde, Kumluca'nın ise Karacaağaç köyü Ballık ile ilçenin üç ayrı noktasında orman yangını çıktı. Yangınlarda 4 hektar alan zarar gördü.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormanlarımız alev alev yanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN