Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlu için banka soyan baba konuştu

İzmir’de oyuncak tabanca ile banka soyan ve olaydan kısa süre sonra yakalanan Ünal N., tahliye oldu.

Giriş Tarihi: 30.7.2013 17:47
Soygunun amacını ve sonrasını anlatan Ünal N., "Ben tavuk bile zor kesen .bir insanım ama herşey çocuklarım içindi" dedi.İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde, 3 yaşındaki oğlu Rıdvan N.'nin tedavi giderleri için borç aldığı tefecilerin, eşine ve çocuğuna zarar vermekle tehdit etmesi üzerine oyuncak tabancayla banka şubesini soyup borcunu kapatan Ünal N., ailesinin, alınan parayı bankaya iade etmesi üzerine, etkin pişmanlıktan da yararlanarak ağır cezadan kurtuldu. Ailesi ve çevresi tarafından sevinçle karşılanan karar sonrası Ünal N., neden soygun yaptığını, maske ve tabancayı nasıl edindiğini ve soygun sonrasında neler yaşadığını aktardı. Ünal N., yaşadıklarını şu sözler ile anlattı: "Sebep, oğlum uzun zamandır rahatsızdı zamanla olan bir şeydi. Maratondu üç yıldır uğraşıyorum birşeylerin üzerinden tek başıma kalkmaya çalışıyorum. Ama herşeye yetişemedim,. Büyük borçların altına girdim. Günün birinde de sabah kalktım bir arkadaştan borç itstemeye giderken bir anda nasıl diyeyim yeter artık hep ben i üzüleyim dedim. Dayanamadım. Aslında olayı yaptıktan sonra beş dakika sonra çok pişman oldum. Düşüncemde oğlumu ve eşimi yani ailemi Muğla'ya köye yerleştirecek ve dönüşte de Cumhuriyet Başsavcılığına teslim olmak vardı."

"TAVUK BİLE ZOR KESEN BİR İNSANIM"

Ünal N., banka soygununu gerçekleştirdiği teçhizatları da nasıl edindiğini şu sözler ile anlattı: " Silah zaten oyuncaktı. Oğlumun oynadığı silahtı. Torpido gözünde oğlumun oyuncak silahını görünce tahrik oldum. Plastik mermi atan çocuğumun arabada oynadığı silahtı. Onu görünce belki aklıma gelmeyebilirdi. O anları düşündüğüm zaman kötü oluyorum. Ben tavuk bile zor kesen bir insanım. Bir anda olan oldu. Maske zaten ben işim gereği tozlu bir işte çalıştığım için her daim maske kullanıyordum. Çanta balığa gittiğim çantamdı."

ÇOCUKLARIM İÇİNDİ

Oğlunun üst damağından ameliyat olmasına rağmen tedavi sürecinin devam edeceğini belirten Ünal N., "Yaklaşık 24 bin TL' ye ihtiyacım vardı. Bankadan 26 bin tl tutarında benim çocuklarım canım. Çocuklarım içindi. Oğlumun üst damağı komple yoktu. Annesi emzirdiği zaman süt çocuğumun burnundan geliyordu. Ameliyat oldu ama şu anda konuşmakta güçlük çekiyor. Altı yaşına kadar oğlumun hastane serüveni çok. Bundan sonrada çalışacağım, koşuşturacağım. Herhangi bir kurum ya da sabıkalı bir insanım. Nereye gitsem iş başvurusunda bulunsam, devletin kişinin sanan verdiği sabıka kaydına bakıyorlar.

AİLESİ PARAYI İADE ETTİ, TAHLİYE OLDU

Ü.N.'nin soygunu yaptığının ortaya çıkmasının ardından harekete geçen ailesi, alınan 26 bin 700 TL ile güvenlik görevlisinin tabanca tutarını kendi imkanlarıyla topladıktan sonra, avukat Murat Ergün aracılığıyla bankaya iade etti. Ailenin bu iyi niyetli çabasının ardından da Ü.N., etkin pişmanlık yasasından yararlandı. Soruşturmayı sürdüren savcının soygun ve soygun girişimi için toplam 30 yıl hapis cezası istemiyle dava açtığı Ü.N., İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılama sonrasında etkin pişmanlık yasasından yararlanmasından dolayı iki suçtan toplam 7 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, Ü.N.'yi kalan cezasını karar kesinleştikten sonra çekmek üzere tahliye ettti. Olayın ardından en büyük destekçisinin ailesi olduğunu ifade eden Ünal N; "Annem babam içerden çıkmamım sağladı. Avukata parayı ödedikten sonra çıkabildim. Ben şartlı tahliyeden yararlandım. Ben kötü bir insanım değil. Mahkeme heyeti de sanırım bunu gözönünde bulundurdu. Boş yere para harcamadığım hakim önüne sunulmuştu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlu için banka soyan baba konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN