Ege Denizi'nde facia!

Ege Denizi'ndeki uluslararası sularda kaçakları taşıyan teknenin batması sonucu ölen kişi sayısı 24'e yükseldi.

Giriş Tarihi: 31.7.2013 12:49 Güncelleme Tarihi: 31.7.2013 15:35
Alınan bilgiye göre, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin, Ezine ilçesine bağlı Tavaklı köyündeki iskelenin yaklaşık 10 mil açığında, teknenin battığı bölgede 6 cesede daha ulaşmasıyla ölü sayısı 24'e çıktı.

Daha önce 12 kişiyi sağ olarak kıyıya çıkaran ekipler, bot, uçak ve helikopterlerle arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Çanakkale Valiliği: "12 sağ ve 24 ölü olmak üzere 36 kişiye ulaşılmıştır"

Çanakkale Valiliği, Ege Denizi'nde kaçakları taşıyan teknenin batmasının ardından yapılan arama-kurtarma faaliyetleri sonucu 12'si sağ, 24'ü ölü olmak üzere 36 kişiye ulaşıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 31 Temmuz 2013 saat 02.05'de Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığına gelen bir ihbarda, içerisinde yasa dışı göçmen olan sürat motorunun, Gülpınar beldesinin 7 mil açıklarında alabora olduğu bilgisinin alındığı belirtildi.

İhbarın alınmasını müteakip Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı bağlısı 4 sahil güvenlik botunun bölgeye sevk edildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Arama kurtarma faaliyetlerine saat 02.30'da olay mahallinde başlanmıştır. Bot faaliyetleri sahil güvenlik, helikopter ve uçakların, havadan arama faaliyetleri ile desteklenmektedir. 31 Temmuz saat 12.30 itibarıyla, arama ve kurtarma faaliyetleri sonucu 12 sağ ve 24 ölü olmak üzere 36 kişiye ulaşılmıştır. Arama ve kurtarma faaliyetlerine 4 sahil güvenlik botu, sahil güvenlik uçağı ve helikopteriyle devam edilmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege Denizi'nde facia!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN