Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 1.8.2013 08:05 Güncelleme Tarihi: 1.8.2013 10:13

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, yer yer etksini sürdürüyor. Yağmur nedeniyle bazı hatlarda trafik yoğunluğu yaşanırken zaman zaman yağış geçişleri farklı ilçelerde etkisini gösteriyor.

Aniden bastıran yağmura hazırlıksız yakalanan İstanbullular çareyi kapalı mekanlara sığınmakta buldu. Otobüs durakları ve metro istasyonları, yağan yağmurdan kaçanların sığınma mekanları oldu. Yağmur, bazı bölgelerde trafik yoğunluğu da yaşanmasına neden oldu.

SICAKLIK 5 DERECE DÜŞECEK

Sıcaklık Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde görülecek olan yağışların, sabah saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce ile öğle saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Sakarya'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyı kesiminde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, sabah saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Düzce ile öğle saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Sakarya'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenirken, Meteoroloji uzmanları, yerel dolu yağışı, ani sel, yıldırım, kısa süreli fırtına gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (30)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve batı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (312)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (33)

ADANA: Az bulutlu ve açık. (34)

Antalya: Az bulutlu ve açık. (31)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu. (28)

VAN: Az bulutlu ve açık. (27)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık. (28)

DİYARBAKIR: Açık. (37)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusu ile Kırklareli, Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Kütahya çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Göller Yöresi'nin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile öğle saatlerinde bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN