Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şanlıurfa iftarında 3 bin kişi buluştu

'in 'İftarlarımızı Anadolu'da Açıyoruz' teması kapsamında ramazan ayı boyunca Şanlıurfa'da gerçekleştirdiği iftara dün 3 bin Şanlıurfalıyla birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, ile Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı da katıldı. Yeşilay ve Şanlıurfa Valiliği'nin işbirliğiyle Eyüp Peygamber Camisi avlusunda kurulan iftar sofrasına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, saatler önce masaları doldurdu. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakan Çelik, "İnşallah bu iftar sofralarında yükselen dualar, nidalar, mazlumların ahı, o şahları aşağıya indirecek, bundan zerre kadar şüphemiz yok" dedi.

'SABIR EN BÜYÜK İHTİYAÇ'
İftarların ayrı bir güzellik ve coşku kaynağı olduğuna değinen Ahmet Çalık da "Çalık Holding olarak geçen yıl deprem felaketi yaşayan Erciş'te gerçekleştirdiğimiz iftar yemeklerini bu yıl, bölgedeki birlik ve beraberliğe destek vermek amacıyla Şanlıurfa'ya taşıdık. İçinde bulunduğumuz camiye adını veren Eyüp Peygamber sabrıyla ün salmış ve bu sayede ödüllendirilmiş bir peygamberdir. Sabır, huzur ve birlik beraberlik, inanıyorum ki ülkemizin önümüzdeki dönemdeki en büyük ihtiyacıdır" diye konuştu. Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman ise yaptığı açıklamada, "ramazan ayı bereketin, yardımlaşma ve dayanışmanın, paylaşmanın en üst düzeyde olması gereken bir dönem. Ayrıca Ramazan insana zorlukları irade ile aşmayı öğretiyor, bağımlı olduğu maddeden uzaklaşması için kişiye harika bir fırsat sunuyor. Çalık Holding ve Yeşilay işbirliğinde her gün 1000 kişinin oruç açtığı bu sofraların kurulmasında büyük katkı sağlayan Şanlıurfa Valiliği'ne de ayrıca teşekkür ediyorum. Mübarek ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine sağlanan bu desteğin bir örnek olmasını ve ülkemizde bu tür yaklaşım sergileyen kurum ve şirket sayısının daha da artmasını diliyorum" dedi.

'Emeği geçen herkese teşekkür'
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç bu tür bir organizasyonun Şanlıurfa'da gerçekleşmesinin memnuniyet verici olduğunu belirterek "Şanlıurfa, büyüyen ve gelişen bir şehir. Gerek inanç ve kültür turizmi, gerekse ticaret anlamında önemli zenginliklere sahip. Şehrimize hep birlikte sahip çıkarak, hep iyi işler ile anılmasını sağlayarak her zaman ileri taşımayı hedefliyoruz. Burada bir arada olmamızı sağlayan bu organizasyon için Çalık Holding'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfa iftarında 3 bin kişi buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN