Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eltilerin inadı aynı odada iki soba kurdurttu

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde 50 yıldır aynı evi paylaşan iki elti, hiçbir şeyi ortak kullanmıyor. Bir odada iki soba kuran eltiler, yemeklerini de ayrı pişiriyor.

Giriş Tarihi: 3.8.2013 16:11 Güncelleme Tarihi: 3.8.2013 16:18
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Ülkü köyünde 50 yıldır aynı evi kullanan Fatma Barın (73) ve Semihe Barın (71) isimli iki elti, hiçbir şeyi ortak kullanmıyor. Eşleri 20 yıl önce vefat eden ve çocukları da yanlarından ayrılan iki eltinin inadı evde aynı oda içerisinde iki farklı soba kurulmasına, iki farklı mutfak düzeni oluşmasına neden olmuş. Eltiler ısınmak için kendilerine ait sobaları yakarken, yemeklerini de ayrı pişirip ayrı sofralarda yiyor.

Fatma Barın, 50 yıldır bu şekilde yaşadıklarını belirterek, "Odada herkes kendi sobasını yakar ama sıcak olduğu zaman sırayla yakıyoruz. Birbirimizi bu şekilde idare ediyoruz. Yemeğimiz, sobamız her şeyimiz ayrıdır. Nedenini sormayın uzun hikaye" dedi.

Semiha Barın ise, bu duruma artık alıştıklarını söyleyerek, "Birbirimizle konuştuğumuz zaman aramızda sorun olmuyor. Her şeyi sırayla kullanıyoruz. Zaman zaman tartışıp küstüğümüz de oluyor. Yemeklerimizi ayrı ayrı yapıyoruz" diye konuştu.

KÜS ELTİLER BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eltilerin inadı aynı odada iki soba kurdurttu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN