Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 3.8.2013 09:48 Güncelleme Tarihi: 3.8.2013 10:01

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kastamonu, Bartın ve Sinop'un kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey, zamanla Akdeniz kıyı kesiminde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Bugün (Cumartesi) Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların Kastamonu, Bartın ve Sinop'un kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Yerel su baskını, yağış anında yerel ve kısa süreli ani kuvvetli rüzgar vb.) yetkili ve ilgililerin tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL:
Parçalı ve az bulutlu (30)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (31)

İZMİR: Az bulutlu ve açık (36)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu (35)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu (35)

SAMSUN: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (28)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra il genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (30)

VAN: Parçalı ve az bulutlu (27)

DİYARBAKIR: Açık (39)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneybatısında kuzeydoğudan kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğusunun iç kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU:
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzeybatıdan (Karayel) kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyıları ile Artvin çevrelerinin aralıklarla yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzeybatıdan (Karayel) kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun parçalı yer yer bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN