Türkiye'nin en iyi haber sitesi

500 engelli ve aileleri iftarda buluştu

Giriş Tarihi: 5.8.2013 22:28
Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'nin organize ettiği "İftarda Birlikte Olalım " sloganıyla yaklaşık 500 engelli ve aileleri Vesta Restaurant ile Dernek Genel Merkezinde düzenlenen iftarlarda oruçlarını açtılar.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği'nin çok değerli bağışçılarının sponsor olduğu iftar yemeği öncesi tek tek engelli üyelerinin yanına giden ve sohbet eden, sorunlarını dinleyen BEDD Genel Başkanı Kemal Demirel yaptığı konuşmada; 20 yıldır üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli organizasyonlar düzenlemekteyiz. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeklerimizde Ramazan ayının manevi ortamını hep birlikte yaşamak için "İftarda Birlikte Olalım " sloganıyla gönül dostlarımız, engelli üyelerimiz, yönetim ve danışmanlar kurulu üyelerimizle aynı ortamda orucumuzu açıyoruz. Böyle organizasyonlara önem veriyoruz dedi.

BEDD Danışmanlar Kurulu Başkanlığını yürüten sinema sanatçısı Ediz Hun;
Engelli üyelerle bir araya gelerek sosyal yaşama kazandırmak, engelleri azaltmak üzere çözüm yolları bulmak için çabalarının sürdüğünü söyledi.

Ünlü modacı Tanju Babacan'ın da katıldığı İftar yemeğinde desteklerini esirgemeyen değerli bağışçılara BEDD Teşekkür Plaketleri takdim edildikten sonra ise engelli çocukların Ediz Hun ile birlikte fotoğraf çektirme istekleri uzun kuyruklara neden oldu.

Engelli üye ve aileleri keyifli ortamlar yaşadıkları için BEDD Ailesine teşekkürlerini ilettiler.

BEDD Hakkında:

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği; Bakanlar Kurulu'nun 11.07.2003 / 5912 tarih ve sayılı kararı ile "Kamu Yararına Çalışan Dernek" statüsündedir.

BEDD, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmalarını sağlamak amacıyla 1993 yılında kurulmuştur.

Bünyesinde toplanan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın gerekli tüm çalışmaları yapar.

Ortopedik engelliler için yapılacak çalışmalarla ilgili olarak kurumlar ve kişilerle işbirliği halindedir.

Ortopedik engellilerin ruhen ve bedenen kendilerine yeterli gücü kazanabilmeleri için eğitici, birleştirici ve tedavi edici çalışmalarda bulunur. İş sahaları ve atölyeler açıp gerekli eğitimi sağlayarak bedensel engellileri tüketici pozisyonundan, üretici bir birey konumuna getirerek topluma kazandırmayı hedefler. Engelli arkadaşlarımızın da üretkenlikleriyle ülke kaynaklarından eşit pay almalarını sağlar.

Engellilerin hak ve taleplerinin savunucusu, aynı zamanda takipçisi olmak, kimsesiz ve yardıma muhtaç engellilerin rehabilitasyonlarını sağlamak, ortopedik engelliler için gereken araç gereçleri temin etmek, maddi ve manevi yardımda bulunarak onlara ve ailelerine destek olmak derneğimizin öncelikleri arasındadır.

BEDD, engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşları ile ortak sosyal faaliyet ve işbirliği yaparak insani ve barışçıl faaliyetlerde bulunmaktadır.

Derneğimiz, her toplum bireyi gibi ortopedik engellilerin de her alanda yer almalarına destek vererek insanlığa örnek olabilecek düzeyde bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
500 engelli ve aileleri iftarda buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN