Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşanamayan çiftten hâkime kıllı mektup

Giriş Tarihi: 5.8.2013

Birbirlerine karşı çok sayıda dava açarak boşanmaya çalışan çift, hâkime içine kıl koydukları tehdit mektubu gönderince sanık oldu. Karı koca hakkında 3'er yıla kadar hapis istendi

İzmirli Burcu A., 2005'te bir TV kanalının düzenlediği "Popstar" yarışmasına katılmak için İstanbul'a giderken kaldığı otelin lobisinde Malatya'da emlakçılık yapan Nazif A. ile tanıştı. İlişkileri evlilikle noktalanan çift, Nazif A.'nın sürekli iş seyahatinde olması nedeniyle ayrılmaya karar verdi ve 2008'de adliyeye başvurdu. Boşanma davası sürecinde birbirlerinden sayısız kez şikâyetçi olan çift arasında tehdit, hakaret, şantaj gibi suçlamalarla karşılıklı davalar açıldı. Nazif A. evliyken fantezi olsun diye çektikleri cinsel içerikli görüntülerle eşini tehdit ettiği gerekçesiyle 19 ay hapse çarptırıldı. Boşanma davaları sonuçlanmayan çiftin İzmir'deki bir davasına bakan hâkim Faruk Çalışkan'a, içinde tehdit ve hakaret dolu ifadelerle bir miktar da kıl bulunan bir mektup gönderildi. Mektubun Malatya'dan gönderildiği tespit edildi. Mektuptaki yazının Nazif A.'ya ait olduğu da belirlendi. Mektubu postaneye getiren kişi de güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde saptandı.

BİRİ YAZDI, BİRİ GÖNDERDİ
İfadesi alınan kişi, içeriğini bilmediği mektubun arkadaşı Burcu A. tarafından kendisine verildiğini ve Malatya'dan postalamasını istediğini söyledi. Bu itiraf ve deliller ışığında İzmir Sulh Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, biri mektubu yazan, diğeri de postalatan çift hakkında "hakaret ve tehdit" suçundan 3'er yıla kadar hapis cezası istendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşanamayan çiftten hâkime kıllı mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN