Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büşra’nın bayram hediyesi İtalya’dan geldi

Giriş Tarihi: 6.8.2013 13:45

Yaklaşık bir yaşından bu yana 'ağır kombine immün yetmezliği' hastalığı ile mücadele eden Büşra Ersoy'a Ramazan Bayramı hediyesi İtalya’dan geldi.

Mersin'de yaşayan 38 yaşındaki Raşit Ersoy ile 32 yaşındaki Mahiye Ersoy çiftinin dünyaya gelen ilk ve üçüncü çocukları gibi dördüncü çocuğu Büşra'ya da 'ağır kombine immün yetmezliği' teşhisi konuldu. İlik nakli için donör bulunmadığı için hasta iki çocuğunu kaybettiğini belirten Mahiye Ersoy, "Büşra'nın yaşaması için herkesin dualarını bekliyoruz" dedi. 20 gündür Medical Park Antalya Hastanesi'nde tedavi gören ve ilik nakline hazırlanan Büşra'nın 1 yaşından bu yana hastalıkla mücadele ettiğini anlatan anne Ersoy, bir hayırseverin inşaat işçisi olan eşini sigortalı olarak çalıştırdığını ve Büşra'nın artık hastane masrafının olmadığını söyledi. Mersin'de babası ile kalan 12 yaşındaki kızı Gülşen'in de bayram nedeniyle Antalya'ya geldiğini belirten Mahiye Ersoy, Büşra'nın bayramda ablası ile olmak istediğini söyledi. İki kızı ile hastanede kaldıklarını anlatan Mahiye Ersoy, müjdeli haber üzerine Büşra'nın 20 gün sonra ilk kez hastane dışına çıktığını söyledi. Büşra'nın hastalığının 8 yıldır devam ettiğini anlatan anne Mahiye Ersoy, şunları söyledi: "8 yıldır hastaneye sürekli gidip geliyoruz. Sürekli yatıldı, kanına bakıldı. Hastalıktan dolayı Büşra'nın safra kesesine bakıldı. Sürekli hastanelerdeyiz. Adana'daki doktorumuz buradaki doktorlara her şeyi göndermiş, kan oranları, tahliller. İlik nakli için başvurumuzu yapmış. İliğin İtalya'da bulunduğunu öğrendim. Buradaki hastaneden aradılar, 'Sizin buraya gelmeniz gerekiyor' dendi. Biz Yeşil Kartlı olduğumuz için bir hayırsever eşimi sigortalı yaptı. Eşim inşaatta çalışıyor şu an. Sigorta yapıldıktan sonra biz buraya geçişimizi yaptık. 20 gündür hastanedeyiz. Burada bütün tetkikleri yapıldı. İnşallah Büşra'ya bayram hediyesi olur."

DUYDUĞUMDA İNSANLARA SARILDIM

Donörün İtalya'dan bulunduğunu öğrendiğinde büyük sevinç yaşadığını anlatan Mahiye Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlk duyduğumda hastanedeki insanlara sarıldım, 'Allah'ım bütün dualarım kabul oldu, ilik bulundu' dedim. 'İnşallah kurtulur' dedim. Önce herkesten hayırlı dua bekliyorum. Burada doktorlarımız Büşra ile çok ilgileniyor. Ayın 12'sinde ilik buraya gelecek. Sonra da Büşra'ya ne gerekiyorsa yapılacak"

BÜŞRA'YI DA KAYBETMEK İSTEMİYORUM, YÜREĞİM YANIYOR

Yaklaşık 18 yıllık evli olduklarını anlatan 32 yaşındaki Mahiye Ersoy, şunları söyledi: "Biz bu hastalıktan iki çocuğumuzu kaybettik. Bağışıklık sistemi kuvvetsizliği. 18 yıldır evliyim, 18 yıldır böyle hastanelerdeyim. Bu hastalığa çare yokmuş. Dünyada çok nadir bulunan bir hastalık diyorlar. 18 senedir elimde avucumda ne varsa kaybettiğim iki çocuğumun hastalığına harcadım. Büşra'yı da kaybetmek istemiyorum. Çok acı çektiğim için yüreğim yanıyor. Büşra'ya, Allah esirgesin, bir şey olmasın."

NE OLUR YARDIM EDİN

Büşra'ya bayramdan sonra ilik nakli yapılacağını ancak nakilden sonra kontrol için bir yıl Antalya'da kalmak zorunda olduklarını söyleyen Mahiye Ersoy, sözlerine şöyle devam etti:"Nakilden sonra Antalya'da bir ev tutmamız gerekiyor. Maddi sıkıntılarımız var. Çocuğun hijyen ortamda yaşaması, beslenmesi var. Biz bunları karşılayamayız. İlik naklinden sonra taburcu olduğumuzda gidecek hiçbir yerimiz yok. Eşimin hiçbir geliri yok. Hayırseverlerden destek bekliyorum. Ne olur bize yardım etsinler."

İLK KEZ DIŞARI ÇIKTI

Medical Park Antalya Hastanesi'nde 20 gündür kalan 9 yaşındaki Büşra ise ilk kez doktorlarının izni ile hastane dışına çıktı. Ablası 12 yaşındaki Gülşen ve annesi ile hastane civarında yürüyüş yapan Büşra'nın en büyük hayali nakil olduktan sonra sağlığına kavuşup büyüdüğünde hemşire olmak. Büşra, hemşire olmak istemesini "Anneme bakacağım" diye açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büşra’nın bayram hediyesi İtalya’dan geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN