Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte hâkimin amcası ağır ceza hâkimi

Kendisini hâkim olarak tanıtıp 4 bin lira rüşvet alan dolandırıcı yakalandı. Metin Ö.'nün, Adalet Sarayı'nda Ağır Ceza Hâkimi A.Ö.'nün yeğeni olduğu anlaşıldı

Giriş Tarihi: 6.8.2013
İstanbul Şişli'de 22 Temmuz'da bir bankanın yöneticisi Derya K.'ye (38) kendisini hâkim A.Ö. olarak tanıtan Metin Ö. kredi çekmek istedi. Bu sırada Derya K.'nin (38) bir dava nedeniyle mahkemelik olduğunu öğrenen Metin Ö. iki gün sonra buluştuğu bankacıya, 4 bin lira karşılığında davasında yardımcı olabileceğini söyledi. Parayı alan Metin Ö. Derya K.'den 6 bin lira daha talep etti. Ancak Metin Ö.'ye telefonla ulaşamayan Derya K., İstanbul Adalet Sarayı'na gittiğinde dolandırıldığını anladı. Hâkim A.Ö. ile görüşmek istediğini ifade eden bankacı, Ağır Ceza Hakimi A.Ö.'nün, görüştüğü para verdiği kişi olmadığını görünce şikayetçi oldu.

SORUŞTURMAYI TAK İP ETTİ
İkilinin buluştuğu mekânlara ait güvenlik kameralarının görüntülerini toplayan polis, şüphelinin açık kimliğini belirledi. Unvanının ve isminin kullanılması nedeniyle olayla ilgili çalışan polislere, soruşturmadan haberdar olmak istediğini belirten Ağır Ceza Hâkimi A.Ö.'ye bilgi verildi; şüphelinin görüntüleri izletildi. Şüpheli, İstanbul Adalet Sarayı'nda Ağır Ceza Hakimi olan 40 yaşındaki A.Ö.'nün yeğeni çıktı. Yakın akrabası olan A.Ö. isimli hâkimin ismini ve unvanını kullanarak haksız kazanç sağlamaya çalıştığı saptanan Metin Ö., İstanbul'daki adresinde gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri sonrasında İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen 'Sahte Hâkim' tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte hâkimin amcası ağır ceza hâkimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN