Boğaz'a nazır 'esrar serası'

Ünlü isimlere uyuşturucu sağladığı iddiasıyla gözaltına alınan Yeşilçam emekçisi H.E.Ö.'ın, Cihangir'de hint keneviri yetiştirdiği teras katın görüntüleri şaşkınlık yarattı

Giriş Tarihi: 7.8.2013
Narkotik operasyonunda gözaltına alınan Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Nehir Erdoğan, Engin Altan Düzyatan'ın da aralarında bulunduğu 29 ünlü isim ve 19 torbacının sorgusu devam ediyor. Ünlü isimlere uyuşturucu sağlayan Yeşilçam emektarı H.E.Ö.'ın Cihangir'de uyuşturucu yetiştirdiği teras katın görüntüleri de ortaya çıktı. Ö'nün Boğaz manzaralı seradaki esrarlarla ilgilendiği için 5 aydır evinden dışarıya adımını atmadığı belirlendi.

60 AYRI ADRESE BASKIN
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün şebekeye yönelik takibi bir yıldır sürüyordu. Takip sürecinde şebekenin şov dünyasının ünlülerine de uyuşturucu servisi yaptığı ortaya çıktı. Teknik takip sürecinde geçtiğimiz pazar günü Diyarbakır'dan yüklü bir uyuşturucu sevkiyatı geldiği belirlendi. Sevkiyatı yapan kişiler torbacılık yaptığı iddia edilen karı-koca Murat ve Şengül Yaşar çiftine 5 bin 500 gram esrar, diğer bir torbacı Ahmet Çardak'a da 17 bin adet ecstasy hap gönderdi. Bu sevkiyatın hedefteki şüphelilere ulaşmasıyla birlikte narkotik polisi operasyon için düğmeye bastı. İstanbul, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Kartal ve Beyoğlu, Ankara, Ordu, Kuşadası, Bodrum ve Çeşme'de 60 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 29'u ünlü 48 kişi gözaltına alındı. Narkotik polisinin, birbirleriyle ilişkili olan 4 ayrı torbacı grubu ile 4 ayrı ünlü grubunu 11 ay süresinde ayrı ayrı yakın takibe aldığını belirledi. Yapılan takipler sırasında ünlülerin, torbacı guruplarından temin ettikleri uyuşturucuları, kendi grup arkadaşlarına da ikram ederek, ya da aracı olarak "Mal ve Mekân Temin Etmek" suçuna karıştıkları öğrenildi.

ÜNLÜLER ADLİ TIP'TA
Yapılan operasyonlar sırasında, Sarıyer ve Cihangir'de, iki ayrı evin esrar serası olarak kullanıldığı, burada üretilen esrarın yine ünlü oyunculara satıldığı belirlendi. Yeşilçam oyuncusu H.E.Ö.'ın Cihangir'deki 7'nci kat evinin terasına ektiği esrar serasının Boğaz ve Boğaziçi Köprüsü manzarası polisi bile şaşırtı. Sarıyer'deki esrar serası sahibi Zeki Yalçın'ın da Ö. ile ilişkili olduğu ileri sürüldü. Ayrıca Adalar'da yapılan baskında da, Barış Güney'e ait hint kenevirleri ele geçirildi. Çok sayıda ünlü oyuncuya terasındaki uyuşturucu serasında yetiştirdiği esrarları satan Yeşilçam oyuncusu H.E.Ö.'ın yapılan takipler sırasında 5 ay süresince evinden yemek için dahi çıkmadığı ve uyuşturucu serasına gözü gibi baktığı öğrenildi.Televizyon dizilerinin aranan oyuncularından, Hakan Yılmaz'ın şoförlüğünü yapan, Ahmet Sağlam'ın boş zamanlarında ünlü yıldızlara uyuşturucu torbacılığı yaptığı belirlendi. Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Özge Özpiriçci ve Hakan Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 14 zanlı, saç ve kıl örneği için Adli Tıp'a gönderildi. Emniyetten çıkışta İmirzalıoğlu ile Yılmaz, soruları yanıtsız bıraktı.

MALZEMELER SERGİLENDİ

Yapılan operasyonlar sırasında, 5 bin 666 gram 17 bin adet ecstasy hap, 13 kilo 593 gram esrar, 126 gram amfetamin, 115 kök Hint keneviri, 3 adet hassas terazi, 5 adet sarma sigara kağıdı, 6 adet esrar öğütücü, 10 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan düzenek, 61.8 gram tütünle karışık esrar, 2 adet ruhsatsız silah, 46 adet fişek, 210 gram esrar tohumu, 0.75 gram kokain, kapalı poşetler ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler sergilenerek basınla paylaşıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaz'a nazır 'esrar serası'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN