Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Boşanamadı, acısını benden çıkarıyor'

Kuyumcu Agop Çak, boşanma davası reddedilince eşinin kirasını ödemeyi kesti. "Boşanamamanın acısını çıkarıyor" diyen eşi Selma Çak tedbir nafakasının 10 bin liraya çıkarılması için dava açtı

Giriş Tarihi: 7.8.2013
ABD ve Avrupa sosyetesine mücevher yapıp satan kuyumcu Agop Çak, 9 yıllık eşi Selma Çak'a açtığı boşanma davası reddedilince eşinin oturduğu Boğaz manzaralı evin kira ve masraflarını ödemeyi kesti. "Boşanamadı, acısını benden çıkarıyor" diyen Selma Çak ise kiranın kocası tarafından ödenmesi ve bin 500 lira olan tedbir nafakasının 10 bin liraya çıkarılması için dava açtı. Kuara Kuyumculuk'un sahibi Agop Çak, iki yıl önce eşi Selma Çak'a annesinin evinden sefertası ile yemek taşıdığı ve evle ilgilenmediğini öne sürerek boşanma davası açtı. Selma Çak, "Eşimi çok seviyorum" deyince dava reddedildi. Boşanmakta ısrarlı olan kuyumcu, davayı Yargıtay'a taşıdı. Agop Çak daha sonra Rumelihisarı'ndaki Boğaz manzaralı konutta kiracı olarak oturan eşinin konuttan çıkması, eşyaların yediemine teslimi için dava açtı. Dairenin anahtarını ev sahibine teslim eden Agop Çak, artık kira parası ödemeyeceğini belirtti. Bunun üzerine Selma Çak, aylık 3 bin 250 lira tutan kira, aidat, fatura masrafının kocası tarafından ödenmesi ve bin 500 liralık tedbir nafakasının 10 bin liraya çıkarılması için İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı.

GELİRİ 100 BİN LİRA

Selma Çak dava dilekçesinde, "Kocam sırf bana zarar vermek için kira parasını ve faturaları bana ödetmek istemekte, beni konuttan çıkartmaya çalışmaktadır" dedi. Evlenmeye karar verdikten sonra hostesliği bıraktığını anlatan Çak, "Çalışırken 10 bin lira maaşım vardı. Ancak kocam benim aldığım maaşı, kendisinin kredi kartından tek bir sliple çektiğini söyleyerek çalışmamı istemedi. Aylık geliri en az 100 bin liradır. Mahkeme, lehime bin 500 lira tedbir nafakasına hükmetmiştir. Bu nafakanın 10 bin liraya çıkarılmasını istiyorum" dedi. Halen eşini sevdiğini ve boşanmak istemediğini söyleyen Selma Çak "Kocam beni boşanmaya zorlayarak mağdur etmektedir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Boşanamadı, acısını benden çıkarıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN