Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEM otoyolunda 15 kilometrelik araç kuyruğu

Giriş Tarihi: 7.8.2013 12:12 Güncelleme Tarihi: 7.8.2013 15:20

Ramazan Bayramı dolayısıyla araçlarıyla tatile çıkan vatandaşlar, TEM otoyolunun Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda yaklaşık 15 kilometrelik kuyruğa neden oldu.

Ramazan Bayramı nedeniyle trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden olan TEM otoyolunun Bolu kesiminde polis ekipleri herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için yoğun çaba gösteriyor.

Özellikle Gerede-Karadeniz bağlantı yolu Ankara istikametinde oluşan 15 kilometrelik araç kuyruğunu azaltmak isteyen ekipler, trafik akışını Çaydurt gişelerinden D-100 karayoluna yönlendiriyor.

Çaydurt gişelerine yönlendirilen sürücüler, burada da araç yoğunluğuna neden oluyor.

TEM otoyolunun İstanbul güzergahında ise herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Açıklama yapan bazı sürücüler, uzun araç kuyrukları nedeniyle zor anlar yaşadıklarını söyledi.

FERİBOT İSKELELERİNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Ramazan Bayramı tatili için Çanakkale güzergahını kullanmak isteyen tatilciler, feribot iskeleleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

İstanbul'dan yola çıkanlar Gelibolu, Eceabat ve Kilitbahir iskeleleri önünde, Ege'den gelenler de Çanakkale feribot iskelesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Eceabat-Çanakkale ve Kilitbahir-Çanakkale İskelelerinde sürücüler uzun süre feribot sırası bekledi. Bazı vatandaşlar bayramdan kaynaklanan bu yoğunluğu normal karşılarken, bazı sürücüler her sene aynı sıkıntı yaşanmasına rağmen buna bir çare bulunmamasına tepki gösterdi.

Çanakkale-Eceabat hattında 2, Çanakkale-Kilitbahir hattında 4 feribotla ulaşımı sağlayan GESTAŞ ise yoğunluğu azaltabilmek için seferleri saatsiz olarak sürdürmeye başladı. Feribotlar, doldur-boşalt yöntemiyle aralıksız sefer yapıyor.

HAVALİMANINDA BAYRAM YOĞUNLUĞU DEVAM EDİYOR

Atatürk Havalimanı'nda geçtiğimiz cuma gününden itibaren başlayan Ramazan Bayramı yoğunluğu bugün de devam ediyor.

Havayolu şirketlerinin Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu talebini karşılamak için ek seferler koyması, Atatürk Havalimanı'nda yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. Özellikle Ramazan Bayramı tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar nedeniyle Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde yoğunluk yaşanıyor.

İSTANBUL'DAN BOLU'YA 15 SAATTE GELDİLER

Bayram tatilini geçirmek üzere İstanbul'dan yola çıkan sürücülerin Bolu'ya gelmesi 15 saati buldu. Trafikten dert yanan sürücüler duruma isyan etti. Ramazan Bayramı nedeniyle yola çıkan tatilciler Bolu'nun Gerede ilçesinde 15 kilometrelik araç kuyruğunda saatlerce bekledi.

İstanbul'dan yola çıkan vatandaşlar, dört saatlik İstanbul Bolu karayolunu 15 saatte geldi. Gece İstanbul'dan yola çıkan tatilciler yoğun trafik sırasında perişan oldu. Bolu Dağı'nda yavaş ilerleyen trafik TEM Otoloyu Gerede mevkiinde tamamen tıkandı. Gerede -Karabük ve Samsun karayolunun bağlantı yolunda 15 kilometreyi bulan araç kuyrukları oluştu. Sürücüler, bayram tatilinin yolda geçtiğini söyleyerek, "15 saattir yoldayız. Trafik bir türlü rahatlamadı bayramımız zehir oldu" dediler. TEM Otoyolu'nda trafik yoğunluğunun sürdüğü belirtildi.

Öte yandan Atatürk Havalimanı'nda yiyecek hizmeti veren BTA şirketi, Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yolculara ve özellikle çocuklara sürpriz yaptı. BTA tarafından çocuklar ve yolculara şeker dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEM otoyolunda 15 kilometrelik araç kuyruğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN