Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlenmek isteyen özel dedektif tutuyor

Giriş Tarihi: 8.8.2013 14:26

Adana'da faaliyet gösteren özel dedekliflik büroları, en fazla evlenmeyi düşünen veya boşanan çiftlere hizmet veriyor.

Dedektiflik hizmeti veren iş yerleri yöneticilerinden derlenen bilgilere göre, dedektiflik hizmeti almak isteyenlerin başında eşine boşanma davası açmış çiftler geliyor.

Eşinden boşanan veya boşanma davası devam eden eşler, nafaka ve velayet gibi konularda mahkemeyi ikna etmek amacıyla delil toplamak için dedektiflik bürolarına başvuruyor.

Boşanma davalarının dışında aldatıldıklarından şüphelenen çiftlerin de kendilerine başvuruda bulunduğu anlatan dedektifler, müşterilerinin talepleri doğrultusunda delil toplamak için fiziki takip yöntemiyle izledikleri kişinin gün içerisinde yaptığı bütün görüşme ve gittiği mekanları kaydettiklerini, bire bir takip yaptıran eşleri de bilgilendirdiklerini belirtiyor.

DEDEKTİFİN TOPLADIĞI DELİLLER MAHKEMEYE SUNULABİLİYOR

Yasal yönden resmiyeti bulunmayan dedektifler, topladıkları delilleri müşteriye fiziki evrak olarak verdiklerini, tarafların bunları temin etme biçimlerini deşifre etmeden mahkemede kullanabildiklerini ifade ediyor.

Öte yandan dedektiflik hizmeti alan müşteri profilini, boşanan çiftler, aldatma şüphesi yaşayan çiftler, evlilik öncesi (gelin, damat adayı hakkında) araştırma yaptırmak isteyen aileler ve çocuğunun nerelerde vakit geçirdiğini bilmek isteyen ebeveynler oluşturuyor.

Verdikleri hizmetlerle ilgili açıklama yapan ve kimliğinin açıklanmasını istemeyen özel dedektif B.G, evlilik öncesinde karar alımında ihtiyaç duyulan hizmeti sağladıklarını da belirterek, şunları söyledi:

"Gelin veya damat adayına, birbirlerinden önceki hayatlarıyla ilgili bilgi edinmelerine yardım ediyoruz. Çiftlerin sosyal ve ekonomik anlamda birbirine uyumlu olup olmadığını da araştırıyoruz. Eskiden bir genç evlilik kararı aldığında aileler, adayı tanıyan kişilere sorar, kendi çocuklarına uygun bir eş olup olmayacağı yönünde bilgi sahibi olmak isterdi. Şimdi bu hizmeti satın almayı tercih ediyorlar. Dedektifler, aday hakkında detaylı bilgiler toplayarak bunları müşteriye sunuyor."

Mesleğin, tehlikeli ve stresli bir branş olduğunu belirten B.G, özel dedektiflerin müşterilerinin istekleri doğrultusunda hizmet verdiklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlenmek isteyen özel dedektif tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN